captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 260 metų matematiko bei astronomo Tomo Žebrausko iniciatyva įkurta Vilniaus universiteto Astronomijos observatorija, viena seniausių Europoje.
Vilniaus universiteto Astronomijos observatorija. K. Vanago (BFL) nuotr.
Vilniaus universiteto Astronomijos observatorija. K. Vanago (BFL) nuotr.

Kaip ir daugelio pasaulio šalių, lietuvių astronomijos pradmenys siekia akmens amžių. Manoma, jog senovės pagoniškosios šventyklos galėjo būti naudojamos ir astronominiams stebėjimams. O prieš 260 metų matematiko bei astronomo Tomo Žebrausko iniciatyva įkurta Vilniaus universiteto Astronomijos observatorija, viena seniausių Europoje. Apie astronomiją, savo amžių matuojančią jau tūkstantmečiais – pirmadienio viktorinoje.

Ištikimuosius klausytojus į koncertus kviečia rugsėjo 7–28 dienomis sostinėje vykstantis senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Kaip ir kasmet, senosios –- viduramžių, renesanso, baroko – muzikos gerbėjus rudenėjantis Vilnius pasitinka pasaulio bei mūsų krašto muzikinį paveldą atspindinčiomis programomis. „Vėl atsigręšime į praeitį, pateiksime įdomiausių sąsajų, naujų interpretacinių požiūrių ir – tiesiog nuostabios muzikos“, – žada festivalio direktorė Nelda Bagdonavičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiojo redaktoriaus Valentino Sventicko apžvalgoje – prozos naujienos: eseistika – Donaldo Kajoko „Lapės gaudymas“ ir Aido Marčėno „Sakiniai“, romanai – Rimanto Šavelio „Šiek tiek mėnesienos“, Vidmantės Jasukaitytės „Kaip mes mokėmės mirti“ bei britų rašytojo Keno Folletto istorinis romanas „Žemės stulpai“, taip pat – Romualdo Granausko novelių apysaka „Šventųjų gyvenimai“, Henriko Algio Čigriejaus rinktinė „Atidaryk, kaimyne“ ir M. K. Čiurlionio Straipsniai, parengti Vytauto Landsbergio.  

Kaip ir daugelio pasaulio šalių, lietuvių astronomijos pradmenys siekia akmens amžių. Senovės lietuvių domėjimąsi astronomija rodo išlikę senoviniai originalūs planetų, žvaigždžių, kitų dangaus šviesulių pavadinimai. Manoma, jog senovės pagoniškosios šventyklos galėjo būti naudojamos ir astronominiams stebėjimams. O prieš 260 metų matematiko bei astronomo Tomo Žebrausko iniciatyva įkurta Vilniaus universiteto Astronomijos observatorija, viena seniausių Europoje. Apie astronomiją, savo amžių matuojančią jau tūkstantmečiais – pirmadienio viktorinoje.  

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 9 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...