captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – legendinės roko grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas

„Antis“ visada buvo ne vien linksma, ironiška pramoga. Mes stengėmės, kad ji būtų gili, daugiaprasmė, alegoriška, norėjome kalbėti apie labai prasmingus dalykus, apie kuriuos atvirai tiesiog nebuvo galima kalbėti. Lyg ir juokdamiesi iš savęs bandėme patys save drąsinti ir laisvėti.“
Grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.
Grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

„Antis“ visada buvo ne vien linksma, ironiška pramoga. Mes stengėmės, kad ji būtų gili, daugiaprasmė, alegoriška, norėjome kalbėti apie labai prasmingus dalykus, apie kuriuos atvirai tiesiog nebuvo galima kalbėti. Lyg ir juokdamiesi iš savęs bandėme patys save drąsinti ir laisvėti...“ – sako legendinės roko grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, neseniai grupės gerbėjams pristatęs knygą „Antiška“.

„Kol yra gyvas nors vienas liudininkas, tai dar ne istorija, ne vadovėlis, o mūsų gyvenimas. Spektaklis ne apie holokaustą, ne apie žudynes, o apie žmogaus gyvenimą – nuo gimimo iki mirties...“,  – sako režisierė Yana Ross, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatanti pirmąją sezono premjerą – spektaklį „Mūsų klasė“ pagal lenkų dramaturgo Tadeuszo Slobodzianeko pjesę.

Kas yra linksmoji melancholija? Kas yra bendro tarp meno ir dalgio? Ar galima sukurti formulę ir apskaičiuoti kūrinio sėkmę? Į šiuos klausimus naujajame meno terminale atsakymus pateikia meno kuratoriai Ignas Kazakevičius ir Vidas Poškus.

Kodėl mūsų bažnyčiose klesti menas, puikiai tinkantis Rusijos platybėms ar Karpatų prieškalnėms Moldovoje, bet mažiausiai organiškas Lietuvai? Apie tai savo komentare svarsto menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Dabar architektūra vertinama statybom, kvadratiniais metrais ir kainomis už tuos kvadratinius metrus, ir retai kada žmonės pagalvoja, kad vis dėlto architektūra turėtų juos suvirpinti, sujaudinti kaip ir bet kuris kitas menas. Tad festivalio tikslas ir yra padėti žmonėms pasižiūrėti į architektūrą kitaip", – sako Kauno architektūros festivalio sumanytojas architektas Gintaras Balčytis.

Tradicinėje laidos dalyje  „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su legendinės lietuviško roko grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu. 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 7 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...