captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinio pastišo“ išvyka į kompozitoriaus Juozo Naujalio gimtinę

Pirmadienio „Muzikiniame pastiše“ – Juozo Naujalio gyvenimo fragmentai, saugantys jo jaunystės dienas Raudondvario peizaže. „Čia viskas plaukė įprastine vaga. Jos tėkmė buvo neatskiriama nuo grafo Benedikto Tiškevičiaus dvaro.“
Raudondvario dvaras. www.turizmo-info.lt nuotr.
Raudondvario dvaras. www.turizmo-info.lt nuotr.

„Muzikiniame pastiše“ – Juozo Naujalio gyvenimo fragmentai, saugantys jo jaunystės dienas Raudondvario peizaže. „Čia viskas plaukė įprastine vaga. Jos tėkmė buvo neatskiriama nuo grafo Benedikto Tiškevičiaus dvaro. Grafui priklausė visas Raudondvaris – puošnūs raudonų plytų rūmai, ir šiandien stūksantys tarp senų medžių, bažnyčia, miestelis, apylinkės. <...> Kaip paprastai, išgirdęs vargonų muzikos garsus, berniukas nubėgo prie bažnyčios ir prigludo prie sienos. Senasis vargonininkas turi tas „stebuklingas knygas“, į kurias tik pasižiūrėti reikia ir gali groti. Ir staiga vėjo gūsis pro atvirą langą išpūtė vieną lapelį – vaikas laimingas jį sugavo.“ – taip aprašė kompozitoriaus prisiminimus muzikologė Ona Narbutienė. O ką mums papasakos J. Naujalio memorialinio muziejaus eksponatai? 

Antroje laidos dalyje skambės Juozo Naujalio amžininkų, jo mokinių ir modernizmo dvasia kvėpuojančių kompozitorių muzika. Kaip jie vertino vieni kitų kūrybą? Juk kartais konfliktiška, kartais natūrali kartų kaita yra neišvengiama ir paliečianti kiekvieną.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 9 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...