captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: Vilniuje – svarbūs Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginiai

Penktadienį Vilniuje prasideda dvi dienas truksiantis neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas, tradiciškai rengiamas kas pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Penktadienį Vilniuje prasideda dvi dienas truksiantis neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas, tradiciškai rengiamas kas pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje. Susitikimas skirtas neformalioje aplinkoje aptarti einamuosius ES užsienio politikos klausimus bei prioritetus, ES saugumo strategijos klausimus. Susitikimui pirmininkaus ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton.

Tradiciškai pirmąjį rudens savaitgalį Vilniuje karaliaus „Sostinės dienos“. Jau devynioliktą kartą rengiama miesto šventė pristatys daugiau nei šimtą renginių, kurių dalyviai – kūrybingi ir talentingi atlikėjai ne tik iš Vilniaus, kitų Lietuvos miestų, bet ir žinomi kolektyvai iš įvairių pasaulio šalių. Spalvingu ir gausiu meninių projektų derliumi miesto gyventojai ir svečiai galės mėgautis nemokamai. 

Europos vyrų krepšinio čempionato apžvalga.

Prieš kelias savaites Sirijoje dėl galbūt panaudoto cheminio ginklo žuvus keliems šimtams žmonių, nerimas neslūgsta. Daugumai ekspertų neabejojant, kad cheminis ginklas iš tiesų buvo panaudotas, lieka neaišku, kuri pusė tai padarė. O specialistai prisimena ir kitus cheminio ginklo panaudojimo atvejus istorijoje: kaip juos galima būtų palyginti su dabartine padėtimi? Taigi, kokia cheminio ginklo panaudojimo istorija? Ir kokias išvadas iš jos galima pasidaryti? Apie tai „Naujienų žemėlapyje“ pasakos Živilė Kropaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu. Susitikimą stebi Vita Ličytė.

Lietuvos kino teatruose šiuo metu rodomas britų režisieriaus Roberto Mullano filmas „Laiškai Sofijai“. Įkūnyti garsųjį Lietuvos dailininką ir kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį filme buvo pasirinktas tikras jo giminaitis – pagrindinį vaidmenį atliko garsaus kūrėjo provaikaitis, pianistas Rokas Zubovas. Sofijos vaidmuo filme teko jaunai aktorei Marijai Korenkaitei. Rokas Zubovas – penktadienio „Ryto garsų“ svečias.

Laidą veda Gabija Narušytė ir Artūras Matusas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ rugsėjo 6 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...