captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rašytojas Sergejus Kanovičius apie atmintį mene

„Natūralu, kad didžiosios tragedijos domina menininkus, nes tokiuose įvykiuose slypi visos gyvenimo patirtys“, – apie istorinę atmintį mene sako rašytojas Sergejus Kanovičius.
Rašytojas Sergejus Kanovičius.
Rašytojas Sergejus Kanovičius.

„Natūralu, kad didžiosios tragedijos domina menininkus, nes tokiuose įvykiuose slypi visos gyvenimo patirtys“, – apie istorinę atmintį mene sako rašytojas Sergejus Kanovičius.

„Kaunas Photo Star“ konkursas išsiskiria tuo, kad mes stengiamės ne tik suteikti galimybę fotografams susitikti su kolegomis iš viso pasaulio, bet ir paremti pačius geriausius, pavyzdžiui, atidaryti jų parodą ar išleisti jų darbų katalogą “, – apie ketvirtąjį portfolio peržiūrų konkursą „Kaunas Photo Star 2013“ pasakoja festivalio „Kaunas Photo“ meno vadovas ir įkūrėjas Mindaugas Kavaliauskas.

Kultūros savaitraščių „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“ apžvalga.

„Čia visi darbai savarankiški, bet galime tarp jų surasti ryšį – visuose yra tas pats gyvenimas. Aš negaliu atskirti savęs nuo tam tikrų dalykų – ar su viena medžiaga dirbu, ar su kita – aš dirbu...“, – sako skulptorius Gediminas Piekuras, parodoje „Erdvėje sklindantis paviršius“ eksponuojantis naujausias medžio skulptūras ir niekur iki šiol nerodytus spalvotus piešinius bei folijos miniatiūras.

„Holokaustas pastaruoju dešimtmečiu lietuvių mene tapo labai populiari tema, tačiau sakyti, kad menininkai šią temą renkasi norėdami pasipelnyti, kad tokia tema jau savaime sulauks dėmesio, man atrodo, neatsakinga. Natūralu, kad didžiosios tragedijos domina menininkus, nes tokiuose įvykiuose slypi visos gyvenimo patirtys. Svarbiausia, kad tiek menininkai, tiek vertintojai, kurie kartais užsipuola kūrėjus dėl tokių temų eksploatavimo, jaustų atsakomybę už tai, ką kalba“, – apie istorinę atmintį mene sako rašytojas Sergejus Kanovičius. Apie meno ir istorijos santykį, menininko tapatybę, ryšį su gimtuoju Vilniumi  pokalbis su S. Kanovičiumi.  

Ved. Austėja Kuskienė.    

„Ryto allegro“ rugsėjo 6 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...