captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – kompozitorė Zita Bružaitė

„Mano muzikoje, kaip ir daugelio mano amžininkų kūryboje, nėra bendros, vieningos sistemos, nepaisoma nuomonių, griežtų taisyklių", – teigia Z. Bružaitė, rugsėjo 7 d. tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje „Pax et bonum“ pristatysianti naują savo kūrinį – kantoriją „Lumen fidei“.  
Kompozitorė Zita Bružaitė. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Kompozitorė Zita Bružaitė. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Penktadienio „Muzikiniame pastiše“ svečiuosis kompozitorė Zita Bružaitė, rugsėjo 7 d. tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje „Pax et bonum“ pristatysianti naują savo kūrinį – kantoriją „Lumen fidei“. Antrą kadenciją vadovaujanti Lietuvos kompozitorių sąjungai, dėstanti Kauno Vytauto Didžiojo universitete kompozitorė neapleidžia kūrybos, kurioje siekia emocinio kontakto su klausytoju, tačiau nevengia ir kūrybinių pokštų. „Mano muzikoje, kaip ir daugelio mano amžininkų kūryboje, nėra bendros, vieningos sistemos, nepaisoma nuomonių, griežtų taisyklių", – teigia Z. Bružaitė. 

Antroje laidos dalyje – pasakojimas apie kontraversišką praėjusio amžiaus pianistą – Ferruccio Busonį, neprilygstamą meistriškų transkripcijų ir aranžuočių fortepijonui autorių. XX a. pradžioje spaudoje nuolat virė aistros dėl jo pedagoginės, kompozicinės ir muzikologinės veiklos, ypač dėl jo kaip pianisto pasirodymų. Skambės autentiški Busonio įrašai.  

Ved. Jūratė Katinaitė.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 6 d., penktadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...