captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šeimos ūkininkai laukia supratimo iš ES žemės ūkio ministrų

Kitą savaitę Vilniuje vyks ES žemės ūkio ministrų neformalus susitikimas. Jo pagrindinė tema – „Šeimos ūkio perspektyvos globalizacijos kontekste“. Svečiai lankysis Vaitelių šeimos ekologiniame gyvulininkystės ūkyje.

Kitą savaitę Vilniuje vyks ES žemės ūkio ministrų neformalus susitikimas. Jo pagrindinė tema – „Šeimos ūkio perspektyvos globalizacijos kontekste“. Svečiai lankysis Vaitelių šeimos ekologiniame gyvulininkystės ūkyje, taip pat keliose maisto pramonės įmonėse. Ko iš renginio tikisi šeimos ūkininkai? Interviu su Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos tarybos pirmininku Vidu Juodsnukiu.  

Šeštadienį Molėtų rajono Ūtos kaime įsikūrusio Giedriaus Prakapavičiaus avių ūkyje vyks praktinė paroda „Avis aprengs ir pamaitins“. Tradicinis renginys skirtas ir profesionalams avių augintojams, ir pradedantiems, ir, aišku, pirkėjams arba tiesiog daugiau norintiems sužinoti apie avis, jų vilną, pieną, sūrius. Paroda rengiama jau trečią kartą – mokomasi iš savo patirties, dairytasi patirties ir užsienyje.  

Laidos rubrika „Diena kaime“. Raseinių rajono Algimantų kaimo ūkininkai Audronė ir Kazys Žiliai per daugiau kaip 15 metų sukaupė didelę patirtį. Dabar Žilių ekologinės mėsos gamybos ūkis žinomas, galima sakyti, ne tik Lietuvoje – padėjo dalyvavimas tarptautinėje Berlyno parodoje „Žalioji savaitė“. Šios savaitės laidose Audronė jau pasakojo apie nelengvą kasdienos darbą, kaip padeda vaikai, dabar studijas tęsiantys Kaune, apie muzikės išsilavinimą ir kodėl teko keisti profesiją. Kalbėjome ir apie gražios namų aplinkos svarbą. Ketvirtadienis – dar viena nelengva diena, mat ryte šeimininkas važiavo į Vilnių prekiauti mėsos gaminiais Tymo kvartale. Namuose viena likusi šeimininkė toliau ruošė gaminius savaitgalio prekybai Vilniuje ir Kaune. Koks ketvirtadienis buvo Žilių ūkyje?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 6 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close