captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: aplink Dusią iki Metelio ežero

Dusia, Metelys ir Obelija tyvuliuoja Lazdijų rajone. Šie nuostabūs Sūduvos aukštumos ežerai – didžiausi Metelių regioniniame parke ir užima ketvirtadalį parko teritorijos. Tai – vieni švariausių ir tinkamiausių poilsiui vandens telkiniai.
Dusios ežeras.
Dusios ežeras.

Dusia, Metelys ir Obelija tyvuliuoja Lazdijų rajone. Šie nuostabūs Sūduvos aukštumos ežerai – didžiausi Metelių regioniniame parke ir užima ketvirtadalį parko teritorijos. Tai –  vieni švariausių ir tinkamiausių poilsiui vandens telkiniai, kurių apylinkės, kraštovaizdis, kultūros paveldo vertybės, savita augalija ir gyvūnija vasarą ir žiemą traukia lankytojus.

Metelių regioniniame parke įrengti trys pėsčiųjų pažintiniai takai, supažindinantys su įdomiausiomis vietomis. Pavyzdžiui, stebėti svarbias vandens paukščių perėjimo ir perskridimo poilsio vietas galima su Metelių regioninio parko lankytojų centre esančiais žiūronais. O susipažinti su augmenijos ir gyvūnijos savitumu, kurį nulėmė geografinė padėtis, savitas klimatas ir unikalus reljefas, galima patraukus į žygį pėsčiųjų takais, kurių yra trys. Vienu iš jų ir pereisime. Kartu traukdami aplink Dusią iki Metelio ežero, užlipsime ant piliakalnio prie Prelomciškių, menančio būtą didelę jotvingių gyvenvietę ir medinę pilį, aplankysime Kryžių koplyčią, atsigersime švento šaltinio vandens. Mus lydi Metelių regioninio parko gidė Elena Amšiejienė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 7 d., 15.03 val. ir pirmadienį, rugsėjo 9 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close