captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Vilniuje – Baltijos šalių durpininkų forumas

Svarbiausias renginio tikslas – parodyti visiems, kad durpių verslas yra labai svarbi pramonės šaka energetikos ir žemės ūkio sektoriuose, kuri net pasaulio ekonominės krizės metu išliko stabili ir matoma.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvos durpių įmonių asociacija, rugsėjo 4–6 dienomis Vilniuje organizuoja XIII Baltijos šalių durpininkų forumą į kurį pakvietė ir durpių pramonės atstovus iš Vokietijos, Suomijos, Olandijos. Svarbiausias renginio tikslas – parodyti visiems, kad durpių verslas yra labai svarbi pramonės šaka energetikos ir žemės ūkio sektoriuose, kuri net pasaulio ekonominės krizės metu išliko stabili ir matoma.  

Pastaraisiais metais tapo madinga iš miesto kraustytis gyventi į kaimą. Priežastys įvairios ir patirtis skirtinga, bet visi ieško atsakymo kur geriau – didmiestyje ar tyliame kaime? Vilniečiai Natalija ir Pranas Stepanovai, tautodailininkė ir dirigentas, atsakymą jau surado – prieš keletą metų iš Vilniaus persikėlė gyventi į Naujuosius Valkininkus – Varėnos rajone esantį kaimą. Tai buvo drąsus žingsnis mieste gimusių ir augusių žmonių, kurie dabar džiaugiasi gamta, toliau aktyviai dirba ir mano, kad dabar tikrai yra laimingi.  

Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę – su Raseinių rajono Algimantų kaimo ūkininke Audrone Žiliene. Ji kartu su vyru Kaziu tvarkosi ekologinės gamybos ūkyje. Laiko kiaulių, mėsinių galvijų turi mėsos perdirbimo cechą, patys pagal senolių receptus daro įvairiausius mėsos gaminius – per savaitę apie 400 kilogramų. Prekiauja ne tik Lietuvoje, bet jau keleri metai dalyvavo ir pasaulinėje Berlyno parodoje „Žalioji savaitė“. Sekmadienis ir pirmadienis buvo įtempti ūkyje – vyko pasiruošimas Vilniaus mugei artėjantį savaitgalį. Dabar šeimos ūkyje padeda iš Šilalės atvažiavusi giminaitė – su ja Audronė darbavosi prie dešrų gamybos. Antradienį be darbo mėsos ceche dar buvo numatyta sutvarkyti rūsį bulvių derliui laikyti, gal ir bulvienojus nupjauti. Ar nesutrukdė rudeniškas lietus, kaip sekėsi visi kiti darbai ūkyje?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close