captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: fleitos virtuozui Valentinui Gelgotui – 60

Šio „Muzikinio pastišo“ svečias – ilgametis savo instrumento, fleitos, žinovas – atlikėjas ir pedagogas – Valentinas Gelgotas, liepos 31 d. sutikęs 60-metį.
Valentinas Gelgotas. www.musicperformers.lt nuotr.
Valentinas Gelgotas. www.musicperformers.lt nuotr.

Šio „Muzikinio pastišo“ svečias – ilgametis savo instrumento, fleitos, žinovas –  atlikėjas ir pedagogas – Valentinas Gelgotas, liepos 31 d. sutikęs 60-metį. Studijos svečias gali didžiuotis ne tik ilgu kūrinių sąrašu mūsų radijo fonduose, dešimčių naujų kūrinių pirmaisiais atlikimais, bet ir tūkstančiais koncertų su Nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriame groja beveik 40 metų! O dar trys talentingieji vaikai – muzikai ir nenuilstanti chorinio meno puoselėtoja, žmona Rasa... Pokalbį su jubiliatu papildys jo kūrybinės bendražygės – dainininkė Asta Krikščiūnaitė ir pianistė Audronė Kisieliūtė.

Antroji laidos dalis nukels į XVII amžiaus antrosios pusės Vokietiją, kur prieš 360 metų gimė, gyveno ir kūrė Johannas Pachelbelis. Jo „Kanonas in D“ visų žemynų bažnyčiose sutuoktuvių metu skamba regis dažniau, nei Mendelsono Maršas... Girdėsime įvairiausias šio opuso transkripcijas bei keletą kitų – vargoninių, instrumentinių Pachelbelio opusų.  

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 4 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...