captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kaip efektyviau panaudoti ES paramą, spręs politikai

Žemdirbių savivaldai nesutariant su Žemės ūkio ministerija, kaip efektyviau panaudoti beveik 10 mlrd. litų tiesioginėms išmokoms ir 5 mlrd. kaimo plėtrai, lemiamą žodį tars politikai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Žemdirbių savivaldai nesutariant su Žemės ūkio ministerija, kaip efektyviau panaudoti beveik 10 mlrd. litų tiesioginėms išmokoms ir 5 mlrd. kaimo plėtrai, lemiamą žodį tars politikai. LRS Kaimo reikalų komitetas, išklausęs mokslininkų pasiūlymų, pačių žemdirbių ir specialistų nuomonių, rugsėjo 18 d. posėdyje nutars – perskirstyti lėšas ar nieko nekeisti.

Prasidedant naujiesiems mokslo metams visuomet pasitelkiama statistika, kuri pastaraisiais metais nedžiugino. Dešimtimis tūkstančių mažėjant moksleivių uždarytos mokyklos, kitos reorganizuotos, pertvarka tęsiasi ir toliau – daugėja bedarbių pedagogų. Tiesa, šiemet dviem tūkstančiais daugiau pirmokų atėjo į mokyklas. Deja, jau uždarytose mokyklose vaikų klegesio neišgirsime, tai labai jautru mažesnėse gyvenvietėse ir kaimuose. Štai Kupiškio rajone, Juodpėnų kaime, pradinė mokykla uždaryta 2008 m., o šiemet gyvenvietės centre atsirado savotiškas paminklas buvusiems moksleiviams – tai mediniai, gal 1,5 metro dydžio, berniukai ir mergaitės, kas su knyga, kas su smuiku, molbertu ar futbolo kamuoliu – stovi skverelyje priešais buvusią mokyklą. Keisčiausia, kad mokyklos pastatas atrodo neįtikėtinai tvarkingas – renovacijai, kuria rūpinosi kaimo bendruomenė, išleista daugiau kaip pusė milijono litų. Bendruomenė puoselėja viltis atgaivinti kaimo mokyklėlę.  

Šią savaitę rubrikos „Diena kaime“ herojė – Audronė Žilienė, ūkininkė iš Raseinių rajono Algimantų kaimo. Ji kartu su vyru ūkininkauja jau 15 metų, beje. Dabar šeimos ūkis žinomas ko gero visoje šalyje. Jame ne tik gyvulių fermos, bet ir moderni skerdykla, mėsos perdirbimo cechas, laukai ekologiškiems pašarams auginti, ganyklos. Mėsos gaminiai turi tautinio paveldo sertifikatą, šeimos nariai prekiauja ne tik įvairių šalies miestų turguose, renginiuose ir mugėse, bet jau kelinti metai  dalyvauja ir Berlyno parodoje „Žalioji savaitė“. Viskas pasiekta nelengvu savo pačių darbu. Tėvams padeda ir vaikai studentai –  Eglė, Jovita ir Kazys. Koks pirmadienis buvo Žilių šeimos ūkyje?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close