captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ES paramos mažinimo tvarka skundžiama teismams

Pernai vasarą EK priėmė sprendimą mažinti papildomas nacionalines tiesiogines išmokas Lietuvos žemdirbiams, todėl šiemet išmokėta parama sumažėjo 40 mln. litų. Žemdirbiai teismui apskundė mažinimo tvarką ir pradeda bylinėtis su Žemės ūkio ministerija.

Pernai vasarą EK priėmė sprendimą mažinti papildomas nacionalines tiesiogines išmokas Lietuvos žemdirbiams, todėl šiemet išmokėta parama sumažėjo 40 mln. litų. Žemdirbiai teismui apskundė mažinimo tvarką ir pradeda bylinėtis su Žemės ūkio ministerija. Šiemet EK dar kartą mažina paramą, dabar jau netyli mūsų valdininkai- Žemės ūkio ministerija dėl Briuselio sprendimo ketina kreiptis į ES Bendrąjį teismą.  

Prasidedančiais naujaisiais mokslo metais Radviliškio rajono Grinkiškio seniūnijoje neliko Minaičių kaimo pradinės mokyklos. Dabar seniūnijoje veikia tik dvi mokyklos: Jono Poderio Grinkiškio vidurinė ir Pašušvio pagrindinė mokykla. Jos abi gerai sutvarkytos, turi reikalingą modernų inventorių, netrūksta patyrusių pedagogų, bet vaikų kaime mažėjimo tendencija nežada nieko gero. Artimiausiais metais abiems mokykloms irgi gali tekti spręsti išlikimo problemą.

Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę – su Audrone Žiliene, ūkininke iš Raseinių rajono Algimantų kaimo. Muzikės išsilavinimą turinti moteris, dirbusi muzikos mokytoja, prieš 15 metu kartu su vyru Kaziu pradėjo kurti šeimos ūkį. Dabar tai jau visoje šalyje žinomas tautinio paveldo sertifikatą turintis ūkis. Jame ne tik gyvulių fermos, bet ir moderni skerdykla, mėsos perdirbimo cechas, laukai ekologiškiems pašarams augintis, ganyklos. Šeima laikosi principo  – „Tebūna mažiau, bet tikrai kokybiškų, sveikų ir skanių gaminių“. Todėl patys atlieka visus darbus, padeda ir vaikai studentai – dukros Eglė ir Jovita, sūnus Kazys. Labai dažnai savaitgaliais visi skirtingose vietose visoje šalyje turguose prekiauja mėsos gaminiais, dalyvauja įvairiose mugėse ir renginiuose. Ką darbšti šeima veikė pirmąjį rugsėjo sekmadienį?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 2 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...