captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kas aktualu Lietuvos naujojo cirko kūrėjams?

„Šiuolaikiniame cirke turėtų būti lygiaverčiai ir teatro, ir cirko elementai”, – teigia teatrologė Aušra Kaminskaitė.
menuspaustuve.lt nuotr.
menuspaustuve.lt nuotr.

„Šiuolaikiniame cirke turėtų būti lygiaverčiai ir teatro, ir cirko elementai”, – teigia teatrologė Aušra Kaminskaitė.

„Fotografuodamas klasėje stengiausi, kad vaikai manęs nematytų, apsiprastų ir nekreiptų dėmesio. Tarkim, šokio pamokoje su teleobjektyvu pritrauki ir padarai nuotrauką. Norėjosi natūralumo“, – sako fotografas Ramūnas Danisevičius, kurio darbų ciklas „Mokykla su Meile“, skirtas dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms, eksponuojamas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje.

„Kauno pantomimos teatras, turintis savo ilgametę kūrybinės veiklos istoriją, veikęs ir nesunaikintas net gūdžiais sovietiniais laikais, nepriklausomoje Lietuvoje, dabartiniu Kauno savivaldybės sprendimu faktiškai yra naikinamas ir bus priverstas nutraukti savo veiklą. Dėl šių Kauno savivaldybės sprendimų, prisidengiant reorganizacija ir prijungiant Pantomimos teatrą prie šokio teatro „Aura“, nebelieka ne tik Kauno pantomimos kaip juridinio vieneto, bet ir bus sunaikintas pats pantomimos žanras“, – teigia teatro atstovas Sigitas Laukagalis.

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Voruta“ apžvalga.

„Gatvė tampa mūsų scena, o praeiviai – aktoriais. Aš pasakoju istoriją ir nesiekiu provokuoti, šokiruoti ar panašiai veikti žiūrovų. Man gatvės menas – veikiau socialinis eksperimentas, daug pasakantis apie mūsų visuomenę“, – teigia JAV gyvenantis, įvairiose pasaulio šalyse dirbantis gatvės instaliacijų kūrėjas Markas Dženkinsas (Mark Jenkins), dalyvaujantis pirmą kartą vykstančiame gatvės meno festivalyje „Vilnius Street Art“.

„Šiuolaikiniame cirke turėtų būti lygiaverčiai ir teatro, ir cirko elementai. Spektaklio „Maja” kūrėjai ir siekia sujungti šiuos du žanrus. Tačiau, norėčiau pastebėti, kad cirko kūrėjai vis dar yra linkę savo pasirodymuose akcentuoti tik cirką”, – teigia teatrologė Aušra Kaminskaitė. Apie Naująjį cirką Lietuvoje pokalbis su šio žanro kūrėjais: Mantu Markevičiumi, Agne Auželyte, Gildu Aleksa.

Ved. Karina Metrikytė.      

„Ryto allegro“ rugpjūčio 30 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close