captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kokia sodybinių sklypų ateitis?

Vykdant žemės reformą, kaimo gyventojams Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo 1990 m. nutarimu buvo išdalyta po 2–3 hektarus valstybinės žemės asmeniniams ūkiams. Keli tūkstančiai šių sklypų iki šiol neprivatizuoti, dalis palikta likimo valiai dirvonuoja. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vykdant žemės reformą, kaimo gyventojams Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo 1990 m. nutarimu buvo išdalyta po 2–3 hektarus valstybinės žemės asmeniniams ūkiams. Keli tūkstančiai šių sklypų iki šiol neprivatizuoti, dalis palikta likimo valiai dirvonuoja. Ar taip ilgai bus, kokių sprendimų ieškoma Šilutės rajone?  

Nuo neatmenamų laikų žemdirbystė buvo dosni natūraliai derlingose arba tinkamai tręšiamose ir dirbamose dirvose. Šiandien, mokslui pažengus į priekį, nesunku sužinoti, koks jose humuso kiekis, ar dirvožemiai turtingi azoto, kalio, fosforo mikroelementų, kokie procesai juose vyksta. Esant reikalui, galima ne tik turtinti dirvožemį, bet ir keisti jo fizines, chemines savybes. Kaip žemdirbiai naudojasi mokslo paslaugomis?

Šeštadienį Jurbarko dainų slėnyje palydės vasarą sutiks rudenį. Ši šventė organizuojama naudojant europinio projekto lėšas. Jai skirta 88 tūkstančiai litų. Šventės organizatoriai žada turtingą mugę, įvairių kolektyvų koncertų, daugybę kitų ausims ir akims įdomių dalykų.  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ –penktadienį, rugpjūčio 30 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...