captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: neformalusis vaikų švietimas – koks ir už kiek?

Labai daug vaikų visiškai nedalyvauja neformaliajame vaikų švietime, neugdomi kultūros ir meno suvokėjai, – konstatuoja specialistai. Ar papildomas ugdymas netampa tik išgalinčių už jį mokėti šeimų privilegija?
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Labai daug vaikų visiškai nedalyvauja neformaliajame vaikų švietime, neugdomi kultūros ir meno suvokėjai, – konstatuoja specialistai. Ar papildomas ugdymas netampa tik išgalinčių už jį mokėti šeimų privilegija? 

„Pakvietimą sukurti šį paminklą priėmiau kaip garbę, kaip likimo dovaną, nes 2011 metais pastačiau paminklą Druskininkuose paskutiniam Jogailaičiui Žygimantui Augustui ir Barborai Radvilaitei“, – sako skulptorė prof. Dalia Matulaitė, jau baigianti kurti paminklą Jogailai ir Jadvygai Budapešte.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Yra knygos, gidai, edukacinių programų vadovai, tačiau ši lengva, šiuolaikinė forma, man atrodo, pasiteisino ir žmonės išeina gavę daugiau“, – apie Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicijoje įrengtus informacinius terminalus ir virtualią kelionę po Šv. Mykolo bažnyčią pasakoja muziejaus vadovė Sigita Maslauskaitė.  

Labai daug vaikų visiškai nedalyvauja neformaliajame vaikų švietime, neugdomi kultūros ir meno suvokėjai, – konstatuoja specialistai. Bendrojo lavinimo mokyklose Mokinio krepšelio lėšomis finansuojamos tik dvi neformaliojo ugdymo veiklos valandos. Ar papildomas ugdymas netampa tik  išgalinčių už jį mokėti šeimų privilegija? Kaip užtikrinti kokybišką ugdymą, sumažinti kaimo vaikų atskirtį nuo miesto, kur pasirinkimo galimybės didesnės? Pokalbyje apie neformaliojo vaikų švietimo situaciją dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausiasis specialistas Algimantas Šimaitis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas, Ugdymo plėtotės centro Neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Asta Morkūnienė,  pedagogė, vadovėlių autorė Elona Vizgirdienė.  

Ved. Alma Valantinienė.  

„Ryto allegro“ rugpjūčio 28 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...