captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kaip nebijoti pranešti

Čekijos senatoriaus Liboro Michaleko teigimu, tiek kova su korupcija, tiek pranešėjų apsauga turi būti visos visuomenės reikalas: „Be visuomenės spaudimo neatsiras jokių pakeitimų įstatymuose, nes dažnai politinė valdžia pati to imtis nenori“.
Čekijos senatorius Liboras Michalekas. www.flickr.com nuotr.
Čekijos senatorius Liboras Michalekas. www.flickr.com nuotr.

„Iš pradžių buvo mėginimų sumenkinti mane kaip asmenį pasinaudojant žiniasklaida, bet kandidatuojant į Senatą ir dabar dirbant Senate jokių negatyvių bandymų lyg ir nėra buvę“, – sako Čekijos senatorius Liboras Michalekas. 2010 m. dirbdamas Čekijos valstybinio aplinkos fondo vadovu jis paviešino informaciją apie galimus korupcinius sandorius. Aplinkos ministras ir keli kiti aukštus postus užėmę asmenys atsistatydino, o visuomenė, senatoriaus teigimu, pamatė, jog užkirtus kelią planuotiems korupciniams pirkimams valstybė gali sutaupyti milijonus ne tik šiame konkrečiame fonde, bet ir kitose valstybinėse institucijose. Už drąsą L. Michalekas apdovanotas, jį ir specialaus pranešėjų apdovanojimui skirto fondo steigimą rėmė žinomi Čekijos žmonės, o Senato rinkimuose kandidatuodamas nuo Čekijos Piratų partijos, žaliųjų ir krikščionių demokratų L. Michalekas surinko daugiau nei 70 proc. balsų.

Senatoriaus teigimu, tiek kova su korupcija, tiek pranešėjų apsauga turi būti visos visuomenės reikalas: „Be visuomenės spaudimo neatsiras jokių pakeitimų įstatymuose, nes dažnai politinė valdžia pati to imtis nenori“. Toks visuomenės spaudimas suveikė  Jungtinėje Karalystėje, kur remiant visuomeninėms organizacijoms buvo priimtas parlamentaro Richardo Shepherdo pasiūlytas Atskleidimo vardan viešojo intereso aktas, ginantis darbuotojus, pranešančius apie korupciją, galimą žalą aplinkai ir žmonių sveikatai bei kitus įstatymų pažeidimus organizacijoje. Kaip Europos praktika plėtojant skaidrumo kultūrą remiamasi Lietuvoje? Kaip ieškoma pusiausvyros tarp konfidencialumo, įmonės įvaizdžio kūrimo ir pastangų užtikrinti skaidrumą bei viešojo intereso gynybą?  

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – rugpjūčio 27 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 28 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...