captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šiaudų kuro granulių paklausos atoslūgis

Nusižiūrėjus į Lenkijos, kitų Europos valstybių patyrimą, pastaraisiais metais šalyje kaip grybai po lietaus dygo šiaudų kuro ir kraiko granulių gamybos cechai. Pradžioje verslas klestėjo. Šiandien padėtis kita – visiškas produkcijos paklausos atoslūgis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Nusižiūrėjus į Lenkijos, kitų Europos valstybių patyrimą, pastaraisiais metais šalyje kaip grybai po lietaus dygo šiaudų kuro ir kraiko granulių gamybos cechai. Pradžioje verslas klestėjo. Šiandien padėtis kita – visiškas produkcijos paklausos atoslūgis. Kodėl, kokia verslo perspektyva? – svarsto kupiškėnas ūkininkas Algirdas Notkus.

Šiuo metu Lietuvos kultūros paveldo objektų sąraše yra apie 600 dvarų. Tarpukario Lietuvoje (be Vilniaus ir Klaipėdos kraštų) jų buvo gerokai per tūkstantį. Taigi, dvarų, kaip ir žmonių gyvenimai, likimai labai skiriasi. Vienus negailestingai sunaikino laikas, kiti šiandien kėkso apgriuvę, praradę savo grožį ir kažkada turėtą didelę vertę. Akivaizdu ir tai, kad Lietuvos nepriklausomybės metais daugėja pavyzdžių, kai dvarai prikeliami antram gyvenimui, puikiai tarnauja ne tik konkrečios vietovės žmonėms, bet ir visai Lietuvai, užsienio turistams. Tai pasakytina, kad ir apie Šakių rajone, Lukšių seniūnijoje, esantį Zyplių dvarą. Jame nuolat vyksta įvairios parodos, koncertai, daugybė kitų renginių. Taip yra šiandien, o daug lukšiečių dar puikiai mena dvaro teritoriją apaugusią krūmynais, įgriuvusiu stogu centrinius rūmus. Zyplių dvaras buvo prikeltas antram gyvenimui Europos Sąjungos fondų, Lietuvos Vyriausybės, Kultūros paveldo departamento bei Šakių rajono savivaldybės lėšomis, ypač Lukšių seniūno Vido Cikanos rūpesčiu.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugpjūčio 27 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...