captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – muzikinis gyvenimas Taline ir už jo ribų

Pasakojimas apie ryškiausius muzikos festivalius Taline vasarą ir žvilgsnis į muzikinio teatro festivalio „Birgitta“ istoriją ir nūdieną. 
Talinas. BFL nuotr.
Talinas. BFL nuotr.

„Muzikiniame pastiše“ – pasakojimas apie ryškiausius muzikos festivalius Taline vasarą ir žvilgsnis į muzikinio teatro festivalio „Birgitta“ istoriją ir nūdieną. „Žmonės ateidavo čia tam, kad būtų su Dievu, kad galėtų išsilaisvinti nuo nuodėmių, apgailestavimų – visa tai juk liko šiose sienose. Aktoriai sako, kad jie visai kitaip jaučiasi vaidindami čia, nei neutralioje teatro pastato erdvėje. Tokios aplinkos apsupty jie gauna naujų galimybių ir idėjų, tai įkvėpia juos vaidinti šioje gyvoje vietoje, kur yra tiek daug istorijos, tiek daug žmogiškų jausmų, nuodėmių, ašarų, meilės…“ – sako festivalio „Birgitta“ prodiuserė ir atstovė spaudai Heili Vaus-Tamm. 

Antroje „Muzikinio  pastišo“ dalyje  – kolektyvo „Collage“ (Koliaž) sukurtos, adaptuotos, improvizuotos, aranžuotos kompozicijos. Tai – kelionė po Estijos kaimo vietoves, džiazo klubus ir kavines, imituojančias tas, kurios buvo laisvose šalyse. Muzikiniuose koliažuose – tarsi pabėgus iš Talino konservatorijos paskaitų – populiarias melodijas lydi kantri ir bliuzo ritmai, o liaudies dainų aidas pavirsta į išblyškusios šiuolaikinės muzikos disonansą.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – rugpjūčio 26 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...