captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 850 metų Paryžiuje pradėta statyti žymioji Dievo Motinos katedra (Cathédrale Notre-Dame de Paris), laikoma vienu reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros šedevrų. Tai pati seniausia katedra šiaurės Prancūzijoje, statyta Paryžiaus kaip Prancūzijos sostinės ir jos kultūros centro įsitvirtinimo laikotarpiu. Apie Dievo Motinos katedrą – pirmadienio viktorinoje. 
Dievo Motinos katedra Paryžiuje.
Dievo Motinos katedra Paryžiuje.

Visą savaitę, nuo rugpjūčio 23-osios, „Kristupo vasaros festivalis“ skiria akordeono muzikai. „Pažersime ir repertuarinių, ir žanrinių staigmenų, ir naujų pažinčių. Tai bus proga išgirsti neįprastos muzikos įdomiose vietose, išvysti visą plejadą jaunų šalies akordeonininkų“, – teigia Akordeono savaitės meno vadovas, jaunasis akordeono muzikos virtuozas Martynas Levickis. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

Leidyklos „Tyto alba“ projektų vadovės Jurgitos Ludavičienės apžvalgoje – keturios naujos knygos: Algirdo Kaušpėdo „Antiška“, Marinos Stepnovos romanas „Lazario moterys“, Andrew Leigh studija „Charizma“ ir antroji Viktoro Gerulaičio „Neišgalvotų muzikos istorijų knyga“ – „Kupė su Johannu Straussu“. 

Prieš 850 metų Paryžiuje pradėta statyti Dievo Motinos katedra (Cathédrale Notre-Dame de Paris), laikoma vienu reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros šedevrų. Tai pati seniausia katedra šiaurės Prancūzijoje, statyta Paryžiaus kaip Prancūzijos sostinės ir jos kultūros centro įsitvirtinimo laikotarpiu. Šiandien – tai veikianti šventovė, kurioje reguliariai vyksta mišios, be to, tai daugelio piligrimų iš viso pasaulio kelionės tikslas. Pastato viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nepakartojami miesto vaizdai. Apie Paryžiaus Dievo Motinos katedrą – pirmadienio viktorinoje.

 

 

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 26 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...