captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsų savaitė“: sveikatos ir sporto šventė – „Velomaratonas 2013“

Vilniuje vyksta įspūdinga sveikatos ir sporto šventė – „Velomaratonas 2013“.   
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Ketvirtus metus vykstantis dviračių sporto mylėtojams bei entuziastams skirtas renginys, Lietuvoje formuojantis išskirtinę dviračių kultūrą bei skatinantis aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą šįmet sulaukė kaip niekada daug dalyvių – per 7000. Trijų kategorijų dviratininkai – vaikai, mėgėjai ir sportininkai – važiuoja įspūdinga dviračių maratono trasa, esančia Vilniaus centre.

 „Iš Amerikos balso archyvų“ klausykitės žurnalisto Povilo Labanausko parengto reportažo iš Baltimorės, kur buvo pagerbtas advokatas Nadas Rastenis, išvertęs Kristijono  Donelaičio „Metus“ į anglų kalbą.  Nadas Rastenis, vienas  pirmųjų lietuvių poezijos vertėjų į anglų kalbą. Bene svarbiausias jo indėlis –Antano Baranausko „Anykščių šilelis“ ir jau minėtų Kristijono Donelaičio „Metai“ vertimai į anglų kalbą. Reportažas įrašytas 1968 metais.

Meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė domisi Vilniaus skulptūromis ir jų atsiradimo istorija. Savo knygoje „Vilniaus skulptūrų kelias“, kuri pasirodys rugsėjį, autorė pristato 109 tokius meno kūrinius. Pasak specialistės, daugumos jų – tiesiog nepastebime, pro jas praeiname ir tiek, ir dėl to prarandame galimybę sužinoti daugybę  įdomių istorijų.
Taigi apie ką kalba Vilniaus skulptūros, Jolantą Marcišauskytę-Jurašienę kalbino Simonas Bendžius.

Laidą veda Saulius Liauksminas.

„Ryto garsų savaitė“ rugpjūčio 25 d., sekmadienį nuo 8.05 iki 9.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...