captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: afrikinis kiaulių maras pakoregavo ūkininko verslą

Baltarusijoje nustatytas afrikinis kiaulių maras pakoregavo ekologinį kiaulių auginimą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Išskirtinai įdomi ekologinio kiaulių auginimo patirtis yra sukaupta kėdainiečio Donato Vaitelio ūkyje. Iki šio vidurvasario jos nuo pavasario iki vėlyvo rudens palaidos ganydavosi žalienose specialiai įrengtoje stovykloje. Deja, koreguoti tokį auginimą ūkininką privertė Baltarusijoje nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai. 

Kažkada sėkmingai vadovavęs Prienų rajono Veiverių žemės ūkio bendrovei Cezaris Pacevičius, dabar po ilgesnio laiko vėl gyvendamas Veiveriuose, gali vertinti įvykusias, vykstančias  permainas. Jam smagu, kad buvusio ūkio teritorijoje nesugriauti, o ūkininkų gyvuliams laikyti pritaikyti pastatai, nesumažėjo bendras karvių skaičius. Apmaudu tik, kad net 900 seniūnijos žmonių gyvena iš pašalpų. 

Nykstant kaimams, mažėjant juose gyventojų, dėl daugybės kitų įvairiausių priežasčių per pastaruosius keliolika metų Lietuvos kaime  uždaryta beveik 300 viešųjų bibliotekų filialų. Tačiau kaimiškosiose seniūnijose dar veikia daugiau kaip tūkstantis bibliotekų, dėl kurių reikalingumo ir naudingumo abejoti netenka. Tuo nesunku įsitikinti, kad ir šios vasaros dienomis užsukus į Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skapiškio padalinį. 

 Ved. Algirdas Steponavičius. 

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...