captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – garsi atminties kultūros tyrinėtoja profesorė Aleida Assmann

„Yra dvi skirtingos atminties kultūros. Didžiavimosi kultūra, kai neigiama viskas, dėl ko tenka susimąstyti, kas kelia pavojų, gąsdina. Ir atsakomybės kultūra, kurioje gilinamasi būtent į šiuos dalykus. Didžiavimosi kultūra buvo toji forma, iš kurios atsirado nacionalizmas“, – sako garsi atminties kultūros tyrinėtoja, Konstanco universiteto profesorė Aleida Assmann, kurią kalbina profesorė Irena Veisaitė.    
Atminties kultūros tyrinėtoja profesorė Aleida Assmann.
Atminties kultūros tyrinėtoja profesorė Aleida Assmann.

„Keista – mes ieškom partnerių Vokietijoje, Skandinavijoje, dar toliau, bet kažkodėl per 23-ejus metus nesukūrėme nė vieno bendro filmo su latviais ar estais“, – sako Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas, kino režisierius Gytis Lukšas. Pokalbis apie Nidoje vykstantį penktąjį kino festivalį „Baltijos banga“. 

Baigiame visus metus trukusį pasakojimų ciklą „Pasaulio literatūros premijos“. Skaitytojui svarbu surasti savo knygą, o premijos yra tik gera rekomendacija, teigia trys šio ciklo autoriai, literatūros apžvalgininkai Eglė Kačkutė, Marius Burokas ir Laimantas Jonušys. 

„Meilė Lukšienė buvo įsitikinusi, kad švietimas yra tautos pagrindas, o valstybės išlikimo garantas – tvirtos, išsilavinusios asmenybės. Deja, pastarųjų metų politinė situacija rodo, kad šiandien tebetenka įrodinėti švietimo reikšmę“, – pastebi kultūros istorijos tyrinėtojas, pirmasis atkurtos Lietuvos kultūros ir švietimo ministras Darius Kuolys. Minime 100-ąsias pedagogės, Lietuvos švietimo reformos pradininkės Meilės Lukšienės gimimo metines. 

Filosofo Kęsto Kirtiklio kultūros komentaras – apie vokiečius ir kraštutinumų pilną jų istoriją. 

„Vienatvė kūrėjui reikalinga, bet ji turi ateiti po įspūdžių lavinos. Savaime vienatvė neatneša nei kūrybos peno, nei kitų naudingų dalykų“, – sako poetė Aušra Kaziliūnaitė. Trečiasis pokalbis iš ciklo „Menininkas ir vienatvė“ su Aušra Kaziliūnaite ir Jurga Tumasonyte. 

Laidos ilgųjų susitikimų dalis „Sėskim ir pakalbėkim“. Transliuojame unikalų pokalbį, įvykusį liepos mėnesį Thomo Manno festivalyje Nidoje. Vieną iš autoritetingiausių pasaulio atminties kultūros tyrinėtojų, Konstancos universiteto profesorę Aleidą Assmann kalbina literatūrologė, teatrologė profesorė Irena Veisaitė.

 

Ved. Jolanta Kryževičienė

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 24 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 25 d. 00.05 val.

 

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...