captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nesutariama, kaip efektyviau panaudoti ES paramą

Iš ES biudžeto Lietuvos kaimui naujuoju finansiniu laikotarpiu atiteks beveik 15mlrd. litų. 

Iš ES biudžeto Lietuvos kaimui naujuoju finansiniu laikotarpiu atiteks beveik 15mlrd. litų. Dalį lėšų EK leidžia persiskirstyti patiems, nutarus kaip efektyviau išnaudoti paramą. Apsispręsti reikia per rugpjūčio mėnesį, tačiau Žemės ūkio rūmai –  žemdirbių savivalda nesutaria su Žemės ūkio ministerija. Valdininkai mano, kad reikia daugiau lėšų kaimo plėtrai, o žemdirbiai nori gauti didesnes tiesiogines išmokas. Pokalbis su Žemės ūkio viceministru  Mindaugu  Kuklieriumi ir ŽŪR pirmininku Andriejum Stančiku. 

Gana dažnai girdime pasakojimų apie už europinės paramos lėšas statomus ar remontuojamus kaimo bendruomenių namus. Retas pavyzdys, kai didesnėje gyvenvietėje ar miestelyje pastatomi parapijos namai, taip pat skirti daugiausia vietos gyventojų bendruomeniškumui plėtoti, įvairiems renginiams organizuoti. Tokį gerą pavyzdį galima rasti Ariogaloje. Šešetą metų trukę statybos darbai jau baigiami: antrajame aukšte jau įsikūręs klebonas, pirmajame veikia kanceliarija, vienoje salėje vyksta renginiai, žaidžiamas stato tenisas. Pasakoja Raseinių rajono Ariogalos bažnyčios klebonas Gintautas Jankauskas.

Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė visose šios savaitės laidose su rubrika „Diena kaime“ gražia žemaitiška šnekta pasakoja apie Platelių apylinkių gamtos, istorijos įdomybes, vietos žmones, tradicijas. Vakar išsamiai papasakojo apie savanorių iš Ukrainos ir Prancūzijos darbą parke, apie turistų grupes, kurios iš įvairių Lietuvos kampelių atvyksta daugiau sužinoti apie žemaičius ir Žemaitiją. Ketvirtadienį Platelių dvaro amatų centre vyko audimo pamokos. Kas dar įdomaus nutiko, koks penktadienis bus Žemaitijos nacionaliniame parke? Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė.

 Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienis rugpjūčio 23d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...