captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: grafikė Joana Danutė Plikionytė-Bružienė

„Bandau jėgas skaitmeninėje grafikoje. Seniau galėdavau valandų valandas krapštytis prie ofortų, klišių, dabar renkuosi lengvesnį kelią“, – sako grafikė Joana Danutė Plikionytė-Bružienė. 
Joana Danutė Plikionytė–Bružienė „Už vartų“.
Joana Danutė Plikionytė–Bružienė „Už vartų“.

„Prancūzai mažiau dėmesio kreipė į vargonų muzikos polifoniją. Jie labiau ieškojo įdomesnių sąskambių, idėjų sėmėsi net iš egzotiškų kultūrų – Indijos, Arabijos“, – apie prancūzų vargoninės muzikos išskirtinumus pasakoja Vidas Pinkevičius, rengiantis koncertų ciklą „Muzikos valanda Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“.  

Kultūros savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ ir dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

„Festivalis vyksta uosto teritorijose, apie tai mes iš anksto perspėjame atlikėjus, kad jie adaptuotų savo pasirodymus. Pastebėjome, kad užsienio atlikėjams lengviau adaptuotis – gal turi daugiau patirties? Lietuviams – sunkiau, nes vis dar gajus klasikinio teatro įvaizdis“, – apie tarptautinį šiuolaikinių menų festivalį „Plartforma“ pasakoja rengėja menotyrininkė Goda Giedraitytė. 

„Bandau jėgas skaitmeninėje grafikoje. Nors daug kas jos nevertina, man ji patinka, netgi labiau, nei klasikinė grafika. Kai dirbu su skaitmena, naudoju savo ranka darytus darbus, tik kompiuteriu pridedu spalvų, daugiau linijų. Viskas taip lengva. Seniau galėdavau valandų valandas krapštytis prie ofortų, klišių, dabar renkuosi lengvesnį kelią“, – sako grafikė Joana Danutė Plikionytė-Bružienė. Jubiliejaus proga Šv. Jono gatvės galerijoje pristačiusi retrospektyvinę darbų parodą „Būtis“, menininkė nededa taško kūryboje. Pokalbis apie kūrybą, parodą bei ateities darbus.

 

Ved. Austėja Kuskienė.      

„Ryto allegro“ rugpjūčio 23 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...