captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl žemdirbiai neretai lieka trečio brolio vietoje?

Žemdirbiai dažnai pasijunta, kaip sakoma „trečio brolio“ vietoje. Kodėl? 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Nors dabar kaime darbymetis, bet atokvėpio valandėlę kalbantis su draugais ir ypač lankantis valdiškose įstaigose dažnam ateina įvairiausių minčių apie santykius su valdininkais, politikais, verslininkais pagaliau ir apie požiūrį į duonpelnius apskritai. Anot ūkininko, LŪS Kupiškio rajono skyriaus pirmininko Antano Dobrovolskio žemdirbiai dažnai pasijunta, kaip sakoma „trečio brolio“ vietoje. Kodėl? 

Pastaraisiais metais didėjančios emigracijos rezultatai ryškiausia pastebimi kaime: mažėjančios gyvenvietės, tušti, bet neapleisti namai ir sodybos, dabar jau vis dažniau „atostogoms“ grįžtantys vaikai, kaimynai ar ištisos šeimos. Jie papasakoja apie dažniausia labai sunkų ir nekvalifikuotą darbą, varganas gyvenimo sąlygas ir daug didesnį uždarbį negu Lietuvoje. Tautiečiai dirbantys užsieniuose  vadinami visaip- dažniausia darbo  emigrantais, o Alytaus rajono bendrovės Luksnėnų sodai vadovė Elena Žilinskienė visus juos vadina tarakonais. Tam ji turi pagrindo ir argumentų, kuriuos padiktavo gyvenimiška patirtis. 

Rubrika „Diena kaime“  savaitę pasakoja apie tai, kas vyksta gražiame Žemaitijos gamtos kampelyje, kuo gyvena Platelių apylinkių žmonės, jų svečiai turistai, Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai. Štai vakar sužinojome apie tradicines amatų dienas Plateliuose, apie ketinimą statyti stogastulpį, vienos seniausios Lietuvoje medinės Platelių bažnyčios remontą. O koks Plateliuose buvo trečiadienis? – pasakos  Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė.

 

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienis rugpjūčio 22d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...