captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tiesioginių išmokų moduliavimo įtaka pieno ūkiams

Kokią įtaką jau dabar turi paramos mažėjimas moderniems pieno ūkiams?  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pernai vasarą Briuselyje priimtas sprendimas dėl moduliacijos taikymo tiesioginei paramai žemdirbiams dar ilgai bus dėmesio centre Lietuvoje. Ne vien dėl to, kad Vilniaus politikai nutylėjo žemdirbiams nepalankų sprendimą, dėl kurio parama jau sumažėjo 44 mln. litų. Bet  ir dėl to, kad šiemet moduliacija vėl bus pritaikyta. Kokią įtaką jau dabar turi paramos mažėjimas moderniems pieno ūkiams? Pokalbis su Labūnavos ŽŪB pirmininku Antanu Jonynu. 

Daug ir gražiai kalbama apie ekologiškai išaugintų daržovių privalumus. Tiesa, pastaraisiais metais sumažėjus ES paramai ekologiniams ūkiams, Lietuvos žemdirbiai labai ne daug augina daržovių, didžiausius plotus užima ekologiniai grūdų ūkiai. Gal todėl patys žmonės imasi auginti ekologiškas daržoves. Tai pabandė padaryti ir mūsų laidos talkininkas  Arminas Norkus, gyvenantis  Ignalinos rajone Mažulonių kaime. Kodėl jam nepavyko eksperimentas ir kodėl neužaugo ekologiniai brokoliai? 

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose su  Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelyte. Kasdien  pasakojame kas vyksta gražiose Platelių ežero apylinkėse, kuo užsiima parko darbuotojai ir jų talkininkai, kokie turistai lankosi parke vasarai baigiantis. Antradienis žadėjo būti labai intensyvus- iš pat ryto reikėjo susitikti su amatų meistru ir Platelių klebonu dėl koplytstulpio statybos , o nuo dešimtos iki pat vakaro būti muziejuje, mat atostogauja muziejininkė ir kažkam reikia lankytojus priimti ...  . Koks antradienis buvo Plateliuose?

 

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį rugpjūčio 21d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ .

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...