captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar Meilės Lukšienės idėjos aktualios šiandien?

„Meilė Lukšienė teigė, kad švietimas yra tautos pagrindas, o valstybės išlikimo garantas – tvirtos, išsilavinusios asmenybės. Deja, pastarųjų metų politinė situacija rodo, kad šiandien tebetenka įrodinėti švietimo reikšmę“, – pastebi kultūros istorijos tyrinėtojas, pirmasis atkurtos Lietuvos kultūros ir švietimo ministras Darius Kuolys.  
Visuomenės ir kultūros veikėja dr. Meilė Lukšienė.
Visuomenės ir kultūros veikėja dr. Meilė Lukšienė.

„Kultūros lygis valstybėje priklauso ne nuo to, kiek pastatyta spektaklių, išleista knygų ar surengta parodų, o kiek žmonių gali priimti, suvokti ir naudotis tuo“, – teigia X tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio vadovė Nijolė Saimininkienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ komentaro autorė poetė Elena Karnauskaitė svarsto – kodėl tikrasis atostogų laikas nebūtinai sutampa su kalendoriniu laiku?

„Vokiečių filosofas Osvaldas Špengleris politikus yra suskirstęs į dvi kategorijas: paprastus ir tautos sodininkus. Pastarieji kuria tautos tradiciją, iš visuomenės gyvenimo šalina atsitiktinumus. Meilė Lukšienė buvo 20 amžiaus mūsų tautos sodininkė. Ji teigė, kad švietimas yra tautos pagrindas, o valstybės išlikimo garantas – tvirtos, išsilavinusios asmenybės. Deja, pastarųjų metų politinė situacija rodo, kad šiandien tebetenka įrodinėti švietimo reikšmę“, – pastebi kultūros istorijos tyrinėtojas, pirmasis atkurtos Lietuvos kultūros ir švietimo ministras Darius Kuolys. Minime 100-ąsias edukologės, literatūros tyrėjos, pedagogės, Lietuvos švietimo reformos pradininkės gimimo metines – ar pavyko įgyvendinti jos keltus uždavinius? Ar M. Lukšienės idėjos aktualios šiandien?

 

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 20 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...