captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrėjai

„Kas gali tiek daug eksperimentuoti, jeigu ne valstybės išlaikomas teatras? Mes negalėtume statyti tiktai žiūrovų poreikius tenkinančius spektaklius. Mums reikia, kad iš mūsų Lietuvoje mokytųsi“,  – sako „Lėlės“ teatro vadovas Juozas Marcinkevičius. 
www.teatraslele.lt nuotr.
www.teatraslele.lt nuotr.

„Reikia mokytis, dirbti, žiūrėti, kaip kiti verčia, parinkti frazes, kurios tinka prie viso romano stiliaus. Ir laiko reikia, o ranka pati įpranta. Jeigu ieškai, tai ir randi“, – negaili patarimų vertimo meistrė Eugenija Vengrienė, mininti šimtąjį gimtadienį. 

Dienraščių kultūros puslapių ir Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ apžvalga. 

„Svarbiausia – pasižiūrėti į žmogų, į tai, kas galbūt pirmu žvilgsniu nematoma, į tą klodą, kuris glūdi po kasdienybe. Man nuotraukos yra tarsi dienoraštis – atidžiai fiksuoju ir po to peržiūrėdama prisimenu, kokia buvo aplinka, kas buvo kalbėta“, – sako Mato Šalčiaus premija įvertinta fotografė, kelionių žurnalistė Kristina Stalnionytė. 

„Kas gali tiek daug eksperimentuoti, jeigu ne valstybės išlaikomas teatras? Mes negalėtume statyti tiktai žiūrovų poreikius tenkinančius spektaklius. Mums reikia, kad iš mūsų Lietuvoje mokytųsi. Pas mus dirba žymiausi dailininkai ir režisieriai, mes nedarome pakartotinų vaidinimų, reprodukcijų – pas mus teatre visada gimsta spektaklis, mes niekad neiname pramintais takais“, – sako Vilniaus teatro „Lėlė“ direktorius J.Marcinkevičius. Apie ypatingą naująjį sezoną ir siekį tapti nacionaliniu teatru pokalbis studijoje su 55-ąjį jubiliejų pasitinkančio teatro kūrėjais: J.Marcinkevičiumi, meno vadovu Vilmantu Juškėnu ir režisieriumi Rimu Driežiu.

 

Ved. Alma Valantinienė.

 

„Ryto allegro“ rugpjūčio 16 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...