captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos kultūros atašė Rusijoje – Aleksandras Šimelis

„Kalbėdamas apie meną turiu pasakyti, kad čia sienų mes neturime.  Kultūros atašė – kaip tarpininkai. Siekiame, kad kiekvienas planuotas renginys įvyktų ir, žinoma, kad didesnė nauda būtų Lietuvai”, – sako Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Aleksandras Šimelis. 
Aleksandras Šimelis.
Aleksandras Šimelis.
„Per kelis dešimtmečius plenerų koncepcijos įvairavo nuo tradicinių tapybos ieškojimų iki eksperimentavimo naujausiomis, šiuolaikiniam menui būdingomis raiškos priemonėmis. Šiųmečio plenero tikslas – neribojant raiškos priemonių interpretuoti A.Samuolio tapybą, kūriniams būdingus motyvus“, – teigia XX-ojo tarptautinio tapybos plenero ir konkursinės parodos, skirtos A. Samuoliui atminti, kuratorius Gintautas Vaičys.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Kai paėmiau šią knygą į rankas ir perskaičiau, supratau, kokia ji aktuali ir dabar, kad niekas nepasikeitė nuo to laiko, kai ji buvo parašyta. Dali yra ne tik įžūliai atviras – jis sako tiesą“, – apie Salvadoro Dali (1904-1989), vieno žymiausių siurrealistų, asmenybę, kurią jis pats aprašė knygoje „Slaptas Salvadoro Dali gyvenimas“,  mintimis dalinasi genijaus autobiografijos vertėja Lolija Spurgienė.
 
„Kalbėdamas apie meną turiu pasakyti, kad čia sienų mes neturime.  Kultūros atašė – kaip tarpininkai. Siekiame, kad kiekvienas planuotas renginys įvyktų ir, žinoma, didesnė nauda būtų Lietuvai”, – sako Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Aleksandras Šimelis. Pokalbis su neseniai paskirtu nauju kultūros atašė apie Lietuvos menininkų kūrybos sklaidą Rusijoje, tęstinius tarptautinius kultūrinio bendradarbiavimo projektus ir šalies pirmininkavimą ES atspindinčius renginius.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 14 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...