captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: skirtingos jaunų architektų patirtys užsienyje

„Šalia turgaus aikštės stovi namas-pieštukas, kubiukai, biblioteka panaši į skalbimo mašiną, dabar dar kyla naujas turgaus pastatas – arkutė. Visko yra Roterdame, tik ne senamiestis“, – apie Roterdamą rašo projekto dalyvė Ieva Cicėnaitė.
www.archfondas.lt nuotr.
www.archfondas.lt nuotr.
„Stankus turėjo absoliučią spalvinę klausą, jo kūryboje yra labai įdomių intarpų iš savamokslių, psichinių ligonių tapybos, ir tai yra tikrai savitas lydinys, kuris jį išskiria iš viso to meto konteksto“, – apie Algimanto Julijono Stankevičiaus-Stankaus kūrybą pasakoja menotyrininkas Kęstutis Šapoka.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Su rubrika „Požiūris“ komentaro autorė menotyrininkė Agnė Narušytė dalijasi įspūdžiais iš kelionės: į gražiąją Italiją šiandien turistai žvelgia ne akimis, o per planšetinį kompiuterį. Net garsiuosius meno kūrinius sunku pamatyti per iškeltų ekranų mišką.
 
2012 metais prasidėjęs Leonardo Da Vinci programos projektas „SAKAU“  (Socialiai atsakingų ir kūrybingų architektų ugdymas) baigėsi: architektūros studijas baigę iniciatyvūs jauni architektai turėjo galimybę atlikti praktikas užsienio architektūros ofisuose ir iš vidaus susipažinti su keleto įdomių Europos architektūros studijų darbo procesu. „Keliautojui, pirmą kartą atvykus į Atėnus, pro akis neprasprūsta „graffiti“ kiekis. Kiekvienas paviršius, kurį galima nupurkšti dažais, yra užpildytas persidengiančiais piešiniais ir žymėjimais. Kai kurie tai vadina menu, kiti vandalizmu“, – apie savo patirtį pasakoja projekto dalyvė Ieva Saldauskaitė. Pokalbis apie skirtingas architektūrines patirtis užsienyje su jaunaisiais architektais ir projektą rengiančio „Architektūros fondo“ direktore Sandra Šlepikaite.
 
Ved. Austėja Kuskienė.                            
 
„Ryto allegro“ rugpjūčio 13 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...