captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Apie lietuviškojo klasicizmo architektūros pradininką Lauryną Stuoką-Gucevičių – pirmadienio viktorinoje.  
Laidos vedėjas Viktoras Paulavičius.
Laidos vedėjas Viktoras Paulavičius.

„Rugpjūčio 9–18 dienomis Piritos vienuolyne vyksta vienintelis Estijoje muzikos teatro festivalis „Birgitta“, kuriame operos, baletai, oratorijos, humoristiniai muzikiniai šou pristato skirtingų šalių istoriją, kultūrą bei šiuolaikinį meną. Apie festivalį, jungiantį viduramžių moterų vienuolyno sutemų žavesį ir įvairiaspalvį šiuolaikinį muzikos teatrą, įspūdžiais dalinasi muzikologė Junija Galejeva.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Skaitytojas atras asmenybę, kuri nebijo būti tuo, kuo yra, nebijo nei skurdo, nei persekiojimų, nei keršto. Būtent ryžtas būti savimi, priešintis tam tikrai aplinkai turėtų kiekvieną įkvėpti drąsos egzistuoti šiuolaikinėje visuomenėje“, – sako Kubos rašytojo Reinaldo Areno autobiografinio romano „Kai ateis naktis“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) vertėja Kristina Kežutytė.

„Pastato grožis, darnumas ir didingumas glūdi ne išgalvotuose pagražinimuose bei papuošimuose, bet statinio dalių santykiavime tarpusavyje ir su visuma, o nuo to priklauso ir jo stiprumas“, – savo sudarytoje architektūros kurso mokymo programoje teigė Laurynas Stuoka-Gucevičius. Architektas siekė sukurti savą, vilnietišką klasicizmo išraišką, suteikė savo kūriniams senosios nacionalinės architektūros ir klasicizmo kūrybinių principų skambesį. Jo pastatai pasižymi paprasta ir darnia kompozicija, ramiu didingumu, puikia aplinkinės erdvės sandara, saikingu dekoru. Apie prieš 260 metų, 1753-aisiais gimusį lietuviškojo klasicizmo architektūros pradininką – pirmadienio viktorinoje.

 Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 12 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...