captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – architektūros inžinierius Edmundas Saliklis

Didžiausias sienos piešinys Kaune verčia stabtelti ir nusišypsoti.

„Amerikoje studentai pirmiausiai yra klientai. Jie labai daug moka už studijas, kiekviena paskaita jiems kainuoja tiek, kiek bilietas pirmoje Brodvėjaus teatro eilėje. Todėl aš siekiu, kad jie gautų tikrąją to bilieto vertę“, – sako Kalifornijos politechnikos universiteto profesorius, architektūros inžinierius Edmundas Saliklis.

„Mes norime skleisti pozityvą Kauno viešose erdvėse. Senukas su pypke – iš folkloro atėjęs išminties simbolis. Apmaudu, kad kažkam tai sukėlė asociacijas su rūkymo propaganda“, – sako didžiausio sienos piešinio autoriai Žygimantas Amelynas ir Tadas Šimkus. 

„Pasaulio literatūros premijos“: Eglė Kačkutės pasakojimas apie Bookerio premiją ir Hilary Mantel romaną „Vilko dvaras“.

„Kai atsirado viltis, kad kažkas pasikeis, įsijungė emocijos. Visiems tai atsitiko, bet aš buvau žmogus, kuris mokėjo nustatyti išlaikymą ir diafragmą. Medžiaga tiesiog prašėsi būti fiksuojama“,- prisimena fotografas Raimondas Urbakavičius, surengęs parodą „Atgimimo kronika 1987–1991“.

Kultūros komentaras. Į gražiąją Italiją šiandien turistai žvelgia ne akimis, o per planšetinį kompiuterį. Net garsiuosius meno kūrinius sunku pamatyti per iškeltų ekranų mišką. Tokius įspūdžius iš kelionės po Italiją parsivežė menotyrininkė Agnė Narušytė.

 Menininkas ir vienatvė. Trijų pokalbių ciklą įrašiusi studentė Rūta Jakutytė kviečia į pirmą susitikimą. „Menininkas kaip žuvis – panyra į vandenį, bet jam reikia kartais iššokti, kad įkvėptų oro“, – sako skulptorė Dalia Matulaitė.

„Sėskim ir pakalbėkim“ dalyje – Kalifornijos politechnikos universiteto profesorius, architektūros inžinierius Edmundas Saliklis.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 10 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 11 d. 00.05 val.

 

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...