captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šių metų grūdų kokybę lemia palankūs orai ir modernios technologijos

Šalies žemdirbiai jau įpusėjo javapjūtę. Kaip teigia kasdien šios savaitės laidose kalbinamas Kauno rajono ūkininkas Romas Majauskas, baigiamas doroti žieminių kultūrų derlius.  

Šalies žemdirbiai jau įpusėjo javapjūtę. Kaip teigia kasdien šios savaitės laidose kalbinamas Kauno rajono ūkininkas Romas Majauskas, baigiamas doroti žieminių kultūrų derlius. Šiemet jis mažesnis negu pernai, bet geri orai ir modernios auginimo technologijos leidžia tikėtis geros kokybės grūdų. Kuo tai naudinga žemdirbiams?

Dėl afrikinio kiaulių maro Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje jau kelintas mėnuo situacija Lietuvos kiaulių ūkiuose išlieka labai sudėtinga. Šią savaitę vyksta kiaulių, kurios auginamos  pasienyje su Baltarusija, registracija. Anot Lazdijų rajono Kapčiamiesčio seniūnijos vyresn. specialisto Gedimino Jančiulio, 50 gyventojų jau registravo savo augintines, visi  supratingai žiūri į kiaulių registravimą, net bažnyčios klebonas skelbė informaciją apie apskaitos svarbą ir būtinumą. 

 Specialistai neabejoja, kad kaimyninėse šalyse siaučiantis afrikinis kiaulių maras jau turi neigiamos įtakos ir šiaip ne geriausius laikus išgyvenančiam Lietuvos  kiaulininkystės sektoriui. Kokį poveikį jau padarė, kodėl kiaulių veislininkystė atsidūrė ties išlikimo riba,  pasakoja Šiaulių universiteto biologinių tyrimų mokslinio centro direktorius, prof. Ramutis Klimas.

 Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugpjūčio 7 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...