captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rašytojas Romualdas Granauskas

Gyvenu vienu metu dviejose vietose: kūnas – Lietuvoje, dvasia – kalboje. Pirmasis niekada negalėjo pasigirti, kad vartosi kaip inkstas taukuose, užtat antroji niekuomet nesiguodė, kad norėtų gyventi kitur”, – sako rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Romualdas Granauskas.     „
Rašytojas Romualdas Granauskas. ELTA nuotr.
Rašytojas Romualdas Granauskas. ELTA nuotr.

Lietuvoje matome įvairiausių variantų: Biržų pilį gali išsinuomoti ir niekas į ją neįeis, tačiau į Užutrakio dvarą taip lengvai nepateksite, jie nustatė kainą, kad tai netaptų erdve, su kuria gali elgtis taip, kaip nori ir kada nori. Mes galvojame, kad pastatas turi būti gyvas, tačiau netapti tik švenčių, pasilinksminimų vieta. Vieša erdvė turi priklausyti profesionaliam menui“, – apie naują kultūrinę erdvę Birštone – restauruotą kurhauzą sako Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis. Pasakojimas apie kultūrinį gyvenimą kurorte.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

 Kodėl einame į muziejų? Kas juose žavi ar piktina? Ar muziejai gali sudominti jaunąją kartą? Su rubrika „Požiūris“ –  poetės ir pedagogės Elenos Karnauskaitės komentaras.

 „Gyvenu vienu metu dviejose vietose: kūnas – Lietuvoje, dvasia – kalboje. Pirmasis niekada negalėjo pasigirti, kad vartosi kaip inkstas taukuose, užtat antroji niekuomet nesiguodė, kad jai šalta, nejauku, negera, kad norėtų gyventi kitur. Mudu su ja esame taip ir sutarę: paskutinis žodis, kurį dar galėsiu ištarti su ja atsisveikindamas, bus gimtasis”, – sako rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Romualdas Granauskas. Pokalbis apie kūrybą ir šiandien autoriui svarbius klausimus.

 Ved. Raminta Jonykaitė.                         

 „Ryto allegro“ rugpjūčio 6 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...