captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: savaitgalis augalininkystės ūkyje javapjūtės metu

Vis labiau įsibėgėjanti javapjūtė verčia ūkininkus neskaičiuoti darbo laiko ir, išnaudojant kiekvieną palankią valandą, greičiau tvarkyti grūdų derlių.

Vis labiau įsibėgėjanti javapjūtė verčia ūkininkus neskaičiuoti darbo laiko ir, išnaudojant kiekvieną palankią valandą, greičiau tvarkyti grūdų derlių. Kokie savaitgaliai darbymečio metu būna ūkininkų šeimose? Pokalbis su rubrika „Diena kaime“. Patirtimi dalinsis Kauno rajono ūkininkas Romas Majauskas.

Rugpjūčio pradžia – įtemptas darbų metas ne tik javų, bet ir šilauogių augintojams. Iš Šiaurės Amerikos į Europą atvežtos šilauogės dar prieš porą dešimtmečių Lietuvos soduose buvo retenybė. Dabar jau mūsų ūkininkai įveisę apie 40 hektarų, dešimt iš jų – Varėnos rajono Dargužių kaime turi bendrovė „Jūsų sodui“. Uogyne dabar pats darbymetis, kaip teigia bendrovės vadovas Petras Basalykas, derliaus dorojimas jau įpusėjo. Šiemet tikimasi iš viso priskinti iki 20 tonų uogų.

Naujos žemės ūkio technikos registravimo plonybes, kurios nepalankios mažesnių ūkių šeimininkams, pasiūlė aptarti Šilalės rajono Šiauduvos kaimo ūkininkas Vytautas Žemeckis. Pasirodo, jog ne visus naujus traktorius, nepriklausomai, ar jie pirkti naudojantis ES parama, ar ne, galima registruoti. Ar neperlenkiama lazda dėl išmetimo dujų reikalavimų, ką turėtų žinoti visi žemdirbiai, perkantys ar eksploatuojantys ne naujus traktorius?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 5 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...