captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iš radijo aukso fondo“: Marko Twaino fenomenas

Legendinis amerikiečių literatūros klasikas Markas Twainas populiarumo nepraranda iki šių dienų: jį skaito jauni ir seni, cituoja įvairiausių specialybių ir pomėgių žmonės – nuo aludarių iki kosmonautų.
Markas Twainas.
Markas Twainas.

Legendinis amerikiečių literatūros klasikas Markas Twainas populiarumo nepraranda iki šių dienų: jį skaito jauni ir seni, cituoja įvairiausių specialybių ir pomėgių žmonės – nuo aludarių iki kosmonautų. Vienus jo kūrinius rekomenduojama būtinai perskaityti, kitus bandoma uždrausti, dar kitus – naujai suredaguoti ir pan. Marko Twaino kūryba fenomenali ir nesenstanti – daugiau kaip šimtmetį parafrazuojama, ekranizuojama, inscenizuojama, radiofonizuojama...

1985 m. Lietuvos radijo teatre buvo įrašyta radiofonizacija „Kaip buvo suvedžiotas Hadlibergas“ – Marko Twaino apsakymo „Žmogus, kuris demoralizavo Hadlibergą“ motyvais. Vertė ir radiofonizavo Janina Babiliūtė. Režisavo Elena Baltrukonytė. Garso režisierė Zoja Kneižienė. Vaidino aktoriai Rolandas Butkevičius, Arūnas Storpirštis, Sigitas Račkys, Agnė Gregorauskaitė, Algimantas Bružas, Remigijus Vilkaitis, Juozas Jaruševičius, Ferdinandas Jakšys, Petras Steponavičius, Sigitas Kubilius, Andrius Žebrauskas ir Ramūnas Abukevičius.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė, garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ rugpjūčio 5 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ rugpjūčio 6 d. 01.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...