captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie ginčus sukėlusį Lukiškių aikštės paminklo konkursą

„Kol tauta nesubrandins savo Periklio, Fidijui rastis nėra jokių šansų. Aukštoji valdžia nėra meno naudotoja...“, – Lukiškių aikštės paminklo konkurso rezultatus apibendrina skulptorė prof. Daliutė Matulaitė.
Lukiškių aikštė. K. Vanago (BFL) nuotr.
Lukiškių aikštė. K. Vanago (BFL) nuotr.

„Kol tauta nesubrandins savo Periklio, Fidijui rastis nėra jokių šansų. Aukštoji valdžia nėra meno naudotoja...“, –  Lukiškių aikštės paminklo konkurso rezultatus apibendrina skulptorė prof. Daliutė Matulaitė.

„Galime palyginti, kaip kūrė dailininkai prieš 10–15 metų ir kaip jie kuria šiandien. Tai įdomu ne tik žiūrovams, bet ir jaunesniems dailininkams. Jūros tema neatsispindi darbuose, bet ji veikia menininkus, ir ypatinga šito miesto dvasia tikrai egzistuoja”, – pastebi menotyrininkė Kristina Jokūbavičienė, apžvelgdama jubiliejinę Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus parodą „40 kūrybos metų“.

Dienraščių kultūros puslapių, savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ ir  Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ apžvalga.

„Europos skaitmeninės bibliotekos projekto „Europeana 1989“ tikslas – sukurti gyvybingą, asmeninių patirčių kupiną 1989-ųjų metų, kai Europoje vyko ypatingi politiniai ir socialiniai virsmai, paveikslą“, – sako kampanijos „Europeana 1989“ koordinatorė, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos mokslinė sekretorė Birutė Pečiulevičiūtė.

„Visus pragarus, sibirus ir kalėjimus praėję žmonės, esantys kad ir labai aukšto lygio bei supratimo muzikoje arba politikoje, gali visiškai neišmanyti architektūros ar monumentaliosios skulptūros prasmių raiškos. Iš čia tragedija. Kol tauta nesubrandins savo Periklio, Fidijui rastis nėra jokių šansų. Aukštoji valdžia nėra meno naudotoja...“, – Lukiškių aikštės paminklo konkurso rezultatus apibendrina skulptorė prof. Daliutė Matulaitė. Apie diskusijas ir ginčus sukėlusį konkursą taip pat Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje projektų konkurso vertinimo komisijos nario, skulptoriaus Algirdo Boso pamąstymai.

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 2 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...