captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Ginkūnuose baigiami kulti žieminiai rapsai

Siautulingi škvalai, lietūs daugelyje vietovių, ypač pajūryje, Žemaitijoje, pridarė nuostolių, sustabdė pjūties darbus. Šiaulių rajone, žemės ūkio bendrovės „Ginkūnų agrofirma“ teritorijoje, užvakar naktį praūžęs lietus tik iki pietų sukliudė žieminių rapsų kūlimą.

Šiomis dienomis siautulingi škvalai, lietūs daugelyje vietovių, ypač pajūryje, Žemaitijoje, pridarė nuostolių, sustabdė pjūties darbus. Šiaulių rajone, žemės ūkio bendrovės „Ginkūnų agrofirma“ teritorijoje, užvakar naktį praūžęs lietus tik iki pietų sukliudė žieminių rapsų kūlimą.

Knyga per prievarta arba kompiuteris keičia kaimo biblioteką ir skaitytoją. Statistiniai duomenis rodo, kad per pastaruosius keliolika metų Lietuvos kaimuose uždaryta bemaž 300 viešųjų bibliotekų filialų. Priežastys pačios įvairiausios: nyksta kaimai, mažėja gyventojų, griūva pastatai, skiriama mažai lėšų knygoms pirkti, bibliotekininkams išlaikyti ir pan. Vis tik šiandien kaimiškosiose seniūnijose veikia dar apie 1080 viešųjų bibliotekų. Per metus kaimo bibliotekose apsilanko maždaug ketvirtadaliu daugiau skaitytojų, negu šalyje dabar yra gyventojų. Akivaizdu ir tai, kad kompiuteris, interneto ryšys, kitos modernios technologijos iš esmės taip pat keitė bei toliau keičia kaimo biblioteką ir jos skaitytoją.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 1 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...