captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: mokslui vien talento nepakanka

„Taip, mokslas yra kūryba. Tačiau be išsilavinimo ir žinių mažai ką sukursi. Pavyzdžiui, fizikos srityje reikia turėti gerą fizikinį išsilavinimą, suprasti reiškinius, jų priežastis, o jau tada galima fantazuoti, improvizuoti ir kurti.“
2012 m. Lietuvos premijos laureatas prof. Valdas Šablinskas.
2012 m. Lietuvos premijos laureatas prof. Valdas Šablinskas.

„Taip, mokslas yra kūryba. Tačiau be išsilavinimo ir žinių mažai ką sukursi. Pavyzdžiui, fizikos srityje reikia turėti gerą fizikinį išsilavinimą, suprasti reiškinius, jų priežastis, o jau tada galima fantazuoti, improvizuoti ir kurti“, – mintimis dalijasi Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto prof. Valdas Šablinskas.

Anot 2012 m. Lietuvos mokslo premijos laureato prof. Valdo Šablinsko, į fizikos specialybę neateina atsitiktiniai žmonės, kuriems reikia tik išsilavinimo. Ateina žmonės, besidomintys pasauliu ir jo sudėtimi. Visi fizikai yra smalsūs. Tik klausimas, kokį būdą jie pasirenka savo smalsumui tenkinti?

Fizinių mokslų fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų srityje Lietuvos mokslo premiją už darbų ciklą „Krizinių reiškinių ir struktūrinių virsmų ekstremaliose terpėse spektrometrija“ prof. Valdas Šablinskas pelnė kartu su prof. Vytautu Balevičiumi.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, rugpjūčio 7 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...