captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – graikų mitų herojai

Susipažinsime su vienu įstabiausių graikų mitologijos įkūnijimų šiandieninėje džiazo muzikoje – norvegų kontrabosininko ir kompozitoriaus Arildo Anderseno „Elektra“, laidoje taip pat skambės Ralpho Townerio, Jano Garbareko, Patricijos Barber, Lui Bonfa kūriniai.
Norvegų kontrabosininkas ir kompozitorius Arildas Andersenas.
Norvegų kontrabosininkas ir kompozitorius Arildas Andersenas.

Antikinė graikų-romėnų kultūra esmingai paveikė Europos kultūros raidą. Renesanso epochoje po šimtmečių užmaršties į Europos kultūrą vėl grįžo antikiniai paminklai, o kartu ir senovės graikų mitų herojai. Mitologijoje rašytojai, dailininkai ir muzikai vėl ėmė ieškoti siužetų savo kūrybai.

Naujai atgimę renesanso, klasicizmo, romantizmo epochose, graikų mitai ir šiandien teikia peno kūrėjams. O daugybė jų herojų vardų jau tapo bendriniai. Kas gi nėra girdėjęs apie Ikaro skrydį, Domoklo kardą, Sizifo darbą, Ariadnės siūlą, Prometėjaus ugnį, Pano fleitą, Veneros grožį? Mitų herojai nepaliauja kaitinti kūrėjų vaizduotės ir 21-ame amžiuje.

Laidoje susipažinsime su vienu įstabiausių graikų mitologijos įkūnijimų šiandieninėje džiazo muzikoje – norvegų kontrabosininko ir kompozitoriaus Arildo Anderseno „Elektra“, taip pat skambės Ralpho Townerio, Jano Garbareko, Patricijos Barber, Lui Bonfa kūriniai.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ rugpjūčio 21 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...