captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Norviliškių vienuolynas

Istoriniuose šaltiniuose žinios apie Norviliškes sutinkamos XVI a. pabaigoje. Pirmasis rūmų savininkas ir statytojas buvo Vaitiekus Šorcas, kilęs iš Rytprūsių. Vėliau su žmona Dorota Zienovičiūtė įsigijęs daugelį valdų Ašmenos paviete.
Norviliškių vienuolynas.
Norviliškių vienuolynas.

400 m. dramatišką istoriją saugantys Norviliškių renesansiniai vienuolyno rūmai mena turtingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės praeitį. Istoriniuose šaltiniuose žinios apie Norviliškes sutinkamos XVI a. pabaigoje. Pirmasis rūmų savininkas ir statytojas buvo Vaitiekus Šorcas, kilęs iš Rytprūsių. Vėliau su žmona Dorota Zienovičiūtė įsigijęs daugelį valdų Ašmenos paviete.

Dieveniškių istorinis regioninis parkas buvo įsteigtas siekiant išsaugoti ir tvarkyti kultūros ir gamtos požiūriu vertingą Dieveniškių kraštovaizdį, etnokultūra, palaikyti gamtinės ekosistemos stabilumą, savitą augaliją. Rytiniame Šalčininkų siaurame pasienio kyšulyje, kurį supa Baltarusijos žemės, įsikūręs Dieveniškių istorinis regioninis parkas užima 8609 ha ploto. 

Su Dieveniškių istorinio regioninio parko kultūrologe Irute Eidukiene apsilankysime ne tik Norviliškių vienuolyne, bet ir etnografiniame Rimašių kaime, pasikalbėsime su senbuviais, o su ekologe Lina Kučinskaite pereisime Gaujos mokomuoju pažintiniu taku.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugpjūčio 10 d., 15.03 val. ir pirmadienį, rugpjūčio 12 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...