captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Vincas Mykolaitis-Putinas – poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros tyrėjas, vienas iškiliausių XX a. pirmosios pusės lietuvių kultūros veikėjų. Besimokydamas Seinų kunigų seminarijoje parašė pirmą savo eilėraštį „Putinai“ ir nuo 1911 m. ėmė spausdinti savo kūrybą Putino slapyvardžiu.
Poetas<br> prozininkas<br> dramaturgas<br> literatūros tyrėjas Vincas Mykolaitis-Putinas.
Poetas
prozininkas
dramaturgas
literatūros tyrėjas Vincas Mykolaitis-Putinas.

Vincas Mykolaitis-Putinas (1893–1967) – poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros tyrėjas, vienas iškiliausių XX a. pirmosios pusės lietuvių kultūros veikėjų. Besimokydamas Seinų kunigų seminarijoje parašė pirmą savo eilėraštį „Putinai“ ir nuo 1911 m. ėmė spausdinti savo kūrybą Putino slapyvardžiu. Apie lietuvių literatūros klasiką, minint jo 120-ąsias gimimo metines, pirmadienio viktorina.

Prasidėjo XVI tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, kuris, pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo Ramūno Kaubrio, iki rugpjūčio 25 dienos džiugins uostamiesčio gyventojus ir svečius kultūros įvykių, žanrų bei erdvių įvairove, dalyvių iš užsienio ir partnerių gausa. „Šiais metais kviečiame ieškoti meilės lobio – stebuklingojo „meilės eliksyro“, kurio sudedamųjų dalių galima atrasti kiekviename festivalio renginyje“, – intriguoja  R. Kaubrys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Malonumas skaityti“ renkame Metų verstinę knygą. „Stalino karvės“ („Versus Aureus“, į lietuvių kalbą išvertė Danutė Sirijos Giraitė) – estų kilmės suomių rašytojos Sofi Oksanen literatūrinis debiutas. Tai intriguojantis ir nuoširdus pasakojimas apie trijų kartų moterų išgyvenimus pokario bei sovietinėje Estijoje ir vakarietiškoje Suomijoje. Romaną aptaria literatūrologė Jurga Katkuvienė ir žurnalistė Kristina Sprindžiūnaitė.

Vincas Mykolaitis-Putinas (1893–1967) – poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros tyrėjas, vienas iškiliausių XX a. pirmosios pusės lietuvių kultūros veikėjų. Besimokydamas Seinų kunigų seminarijoje jis parašė pirmą savo eilėraštį „Putinai“ ir nuo 1911 m. ėmė spausdinti savo kūrybą Putino slapyvardžiu. Apie lietuvių literatūros klasiką, minint jo 120-ąsias gimimo metines, pirmadienio viktorina.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ pirmadienį, liepos 29 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close