captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – Karališkosios muzikos asociacijos konferencijos atgarsiai

Susitiksime su muzikologu Jurgiu Paliauka, prieš savaitę viešėjusiu Londone, King‘s koledže, muzikos ir filosofijos konferencijoje. Kokias muzikos ir filosofijos problemas sprendžia mokslininkai? Kaip keičiasi muzikos klausymosi procesas, autoriaus, atlikėjo ir klausytojo pozicijos? 

„Muzikiniame pastiše“ susitiksime su muzikologu Jurgiu Paliauka, prieš savaitę viešėjusiu Londone, King‘s koledže, muzikos ir filosofijos  konferencijoje. Kokias muzikos ir filosofijos problemas sprendžia mokslininkai? Kokios tendencijos vyrauja apmąstymuose apie muziką?  Kaip keičiasi muzikos klausymosi procesas, autoriaus, atlikėjo ir klausytojo pozicijos? Pašnekovas pasidalys mintimis apie muzikos įkūnijimo aspektus, įspūdžius ir naujas muzikologines patirtis.

Antroje „Muzikinio pastišo“ dalyje klausysimės britų eksperimentinės muzikos kūrėjo Corneliaus Cardew kompozicijos „Didysis mokymasis“, paremtos Konfucijaus ir Ezroso Poundo tekstais. Michaelas Nymanas apie šį kūrinį rašė: „Tai didelės laisvės partitūra  –  kiekvienas dalyvis tampa atlikėju, klausytoju, kritiku ir kompozitoriumi.“

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – liepos 29 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close