captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: naminių gyvūnėlių priežiūra

Gydytojai parazitologai vardija aibes ligų, kuriomis galima užsikrėsti nuo šunų ar kačių. Veterinarijos gydytoja tikina, kad tinkamai prižiūrimi naminiai gyvūnai jokios grėsmės žmogui nekelia. Šuniukas ar kačiukas neturėtų būti tik žaislas, jo sveikata turi rūpintis šeimininkas.

Kada jie teiks vien džiaugsmą ir kokios grėsmės? Gydytojai parazitologai vardija aibes ligų, kuriomis galima užsikrėsti nuo šunų ar kačių. Veterinarijos gydytoja tikina, kad tinkamai prižiūrimi naminiai gyvūnai jokios grėsmės žmogui nekelia. Šuniukas ar kačiukas neturėtų būti tik žaislas, jo sveikata turi rūpintis šeimininkas.  

Sveikatos mokymo ir ligų profilaktikos centras pateikė rekomendacijų vaikams ir jų tėveliams, kaip išvengti neigiamo kompiuterio poveikio. Ilgalaikis jaunimo „buvimas“ internete, bendravimas virtualioje aplinkoje tarytum atriboja nuo tikrovės, socialiai izoliuoja ir daugelio psichologų laikomas gan pavojingu reiškiniu. „Tėvai turi rasti būdų, kaip vaikams paaiškinti, kad realūs bendravimo įgūdžiai daug vertingesni nei virtualūs. Tai svarbu ne tik fizinei, bet ir emocinei sveikatai“, – sako Aplinkos sveikatos skyriaus vedėja Jolanta Rybalko.

Jei patiekalo lėkštę papuošime gėlės žiedu, tai bus ne tik gražu, bet ir labai naudinga. Taip apie valgomas gėles kalba Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė. Tai nasturtos žiedai ir lapai, medetkos, begonijos, pelargonijos. Juose gausu naudingų žmogui medžiagų, galima ne tik puošti lėkštę, bet ir gardinti salotas. Reikia įsidėmėti, kad bulvių ir pomidorų žiedai – nuodingi.

 Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, rugpjūčio 3 d., 11.03 val. ir rugpjūčio 8 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...