captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Valdovų rūmai“: istorija, rašyta gaidomis

Nekasdieniškas žvilgsnis į atgimstančius Vilniaus valdovų rūmus: jų istoriją, rašytą gaidomis, legendomis ir dabartiniu laiku.  
Valdovų rūmai. ELTA nuotr.
Valdovų rūmai. ELTA nuotr.

Nekasdieniškas žvilgsnis į atgimstančius Vilniaus valdovų rūmus: jų istoriją, rašyta gaidomis, legendomis ir dabartiniu laiku.

Paminėjus Lietuvos vardo tūkstantmetį 2009-aisiais, mūsų visuomenėje sustiprėjo domėjimasis šalies istorija – ji tokia turtinga. Kiekvienais metais galima aptikti  įvairių istorinių sukakčių. Štai prieš keletą metų minėjome Lietuvos ir Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės gimimo 490-ąsias ir 460-ąsias mirties metines. Šiemet paskutinio Jogailaičių dinastijos atstovo, LDK valdovo ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto mirties 440-osios metinės. Šie metai ypatingi dar viena sukaktimi Lietuvai – vieno iš Gediminaičių, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jogailos anūko, pamaldaus ir anksti mirusio Kazimiero – Dangiškojo Lietuvos globėjo, liaudyje Kaziuku vadinto, 410-osios  kanonizacijos metinės.

Taigi daug mena senieji Vilniaus mūrai, daug ką, apie prabėgusį laiką pasakoja Valdovų rūmų akmenys. Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kviečiame į kelionę po Lietuvos istoriją, kuri visai čia pat – už atgimstančių ir vis labiau akį verčiančių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų Vilniuje vartų.

Ved. Andrius Kairaitis.

Klausykitės liepos 6 d., penktadienį, 14.05 val. per Lietuvos radiją.  

  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...