captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“. Pianistas Gabrielius Alekna: jeigu karjera nėra tarptautinė – jos visai nėra

„Klasikinė muzika yra tarptautinis menas, nežinau atlikėjo ar kūrėjo, kuriam užtektų karjeros tik Lietuvoje. Manau, jeigu karjera nėra tarptautinė – jos visai nėra“, – sako Niujorke gyvenantis lietuvių pianistas Gabrielius Alekna.
Pianistas Gabrielius Alekna. Gintauto Beržinsko nuotr.
Pianistas Gabrielius Alekna. Gintauto Beržinsko nuotr.

„Klasikinė muzika yra tarptautinis menas, nežinau atlikėjo ar kūrėjo, kuriam užtektų karjeros tik Lietuvoje. Manau, jeigu karjera nėra tarptautinė – jos visai nėra. Tuo klasikinė muzika skiriasi nuo pop muzikos, kurios didžiausios žvaigždės, pervažiavusios Latvijos sieną, tampa niekuo“, – sako Niujorke gyvenantis lietuvių pianistas Gabrielius Alekna.

Nuo ketvirtadienio Žeimių dvaro sodyboje apie kiną ir garsą diskutuoja tie, kuriems kinas yra svarbiausias iš menų. Tiesioginis pokalbis su viena iš kino stovyklos organizatorių Goda Jurevičiūte.

Jaukus šeimos vasarnamis, nacių feldmaršalo Hermanno Göringo medžioklės namelis, apleistas vaiduoklių namas ir pagaliau ypatingą traukos aurą turintis muziejus – tokia yra Thomo Manno namelio Nidoje istorija. Pokalbis su T. Manno muziejaus direktore Vitalija Teresa Jonušiene.

„Mes turime panašią praeitį. Mūsų biografijose įvyko lūžis, veikusios sistemos žlugimas, tačiau, pavyzdžiui Vakarų Vokietijoje, apie tai beveik nekalbama. Bet tai yra žmonių atminty ir daug dalykų dar yra nepasakyta“, – teigia Vokietijos menininkas Willhelmas Klotzekas, Thomo Manno festivalyje surengęs parodą ir išleidęs esė „Niekad ten Nidoje“ („Nie da in Nida“).

Kultūros komentaras. Rašytojas Andrius Jakučiūnas atskleidžia procesus, kurie vyktų valstybėje, jei lietuvių liaudies patarlės būtų laikomos įstatymais.

„Smagu, kad vis daugiau žmonių iš užsienio pradeda tyrinėti Čiurlionio kūrybą. Jie kartais atranda tai, ko net mes nepastebėjome“, – sako Kauno technologijos universiteto profesorius muzikologas Darius Kačinskas. Reportažas iš Druskininkų vasaros su Čiurlioniu.

„Sėskim ir pakalbėkim“ dalyje groja ir kalba pianistas Gabrielius Alekna.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 27 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 28 d. 00.05 val.

 

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...