captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: rapsus jau kulia ir lietūs bei vėjas

Praėjusią savaitę visuose šalies regionuose jau buvo tinkamų kulti žieminių rapsų. Turintys džiovyklas, maksimaliai išnaudodami giedresnes valandas, kai kurie radviliškiečiai žemdirbiai jau įpusėjo ar net baigia kulti žieminius rapsus.  
Rapsų sėklos. wikipedia.org nuotr.
Rapsų sėklos. wikipedia.org nuotr.

Praėjusią savaitę visuose šalies regionuose jau buvo tinkamų kulti žieminių rapsų. Deja, lietingi ir vėjuoti orai darė nuostolius, labai lėtino šį neatidėliotiną darbą. Tačiau turintys džiovyklas, maksimaliai išnaudodami giedresnes valandas, kai kurie radviliškiečiai žemdirbiai jau įpusėjo ar net baigia kulti žieminius rapsus.

Anksčiau su daržovių kenkėjais, išvaizda šiek tiek panašiais į upinius vėžius kurkliais, geriau buvo susipažinę mokslininkai ir specialistai. Deja, kurkliai vis labiau įsisiaučia Vilniaus krašto sodininkų mėgėjų daržuose, daug kur kitur – nuo pavasario jie it dalgiu kirto ne tik daržovių, bet ir bulvienojų šaknis, dabar graužia morkas, bulves. Kaip atsikratyti šiais kenkėjais?

Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus Austrijoje gimė ir vėliau kai kuriose Europos šalyse sparčiai plito teminių kaimų steigimo idėja. Šios idėjos esmė tokia: atgaivinus senuosius kaimo amatus, užsiimant ne žemės ūkio veikla, švietimu bendruomenėse užsidirbti pinigų įvairiems poreikiams tenkinti. Šiandien bene daugiausia teminių kaimų yra Vakarų Lenkijoje netoli Gdansko. Pirmasis teminis kaimas mūsų šalyje atsirado Varėnos rajone. Jų Lietuvoje dabar per 30. Pernai Kėdainių rajone, Pelėdnagių seniūnijoje, buvo įsteigtas teminis Pelėdų kaimas.

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 29 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...