captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: neramu dėl galimo priverstinio kiaulių skerdimo

Baltarusijoje kol kas nepavykstant įveikti afrikinio kiaulių maro, Lietuvoje svarstoma galimybė dešimties kilometrų atstumu nuo sienos su išskersti visas kiaules. Tai būtų apie 10 tūkstančių kiaulių.

Baltarusijoje kol kas nepavykstant įveikti afrikinio kiaulių maro, Lietuvoje svarstoma galimybė dešimties kilometrų atstumu nuo sienos su išskersti visas kiaules. Tai būtų apie 10 tūkstančių kiaulių. Kiaulių augintojai pasienyje su Baltarusija supranta situacijos sudėtingumą, tik gaili savo gyvulių.  

Kiekvienos karvių fermos šeimininkai svajoja apie tokius primilžius, kokie gaunami Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovėje. Čia vidutinis primilžis iš karvės – beveik 10 tūkst. kg pieno, o Gyvulių produktyvumo kontrolės duomenimis – geriausias šalyje. Kas padeda pasiekti tokių įspūdingų rezultatų?   

Šiandien liepos 26-oji – Oninės. Kaip žinome, šv. Ona buvo švč. Mergelės Marijos motina. Tad šiuo populiariu vardu seniau dažnai krikštydavo mergaites. Vasarai perkopus į antrą pusę švenčiamos Oninės sutampa su javapjūte, anksčiau net laikytos rugiapjūtės pabaiga. Buvo įprasta šiai dienai išsikepti duonos iš naujojo derliaus grūdų. Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų kaimo ūkininkės Onutės Olekienės šeima paprastai valgo tik namuose jos keptą duoną iš savo išsiaugintų ir pačių sumaltų rugių. Tik šiandien dar teks tenkintis pernykščio derliaus grūdų duona, nes rugiai dar nenukulti. Šioje šeimoje nuo seno puoselėjamos duonos kepimo tradicijos.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...