captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Litas prie lito“: kas gali išjudinti senų daugiabučių namų renovaciją?

Prėjusią savaitę Aplinkos ministerija, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra ir Lietuvos savivaldybių asociacija pasirašė susitarimą dėl daugiabučių namų renovacijos. Priežasčių, kodėl merdi renovacija, nurodoma daug. Viena jų – gyventojams nepatrauklus renovacijos modelis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Prėjusią savaitę Aplinkos ministerija, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra ir Lietuvos savivaldybių asociacija pasirašė susitarimą dėl daugiabučių namų renovacijos. Kol kas Lietuvoje modernizuota tik 460 daugiabučių namų, dar pusšimtis tvarkoma dabar ir 245 namai yra apsisprendę atsinaujinti., o planuota iki 2020 m. renovuoti daugiau nei 20 tūkst. pastatų.

Priežasčių, kodėl merdi renovacija, nurodoma daug. Viena jų – sukurtas gyventojams nepatrauklus renovacijos modelis. Kai kurios šalies savivaldybės savo iniciatyva ketina atnaujinti senus namus kitaip, nei siūloma pagal JESSICA modelį, siūloma renovaciją atlikti ir neatsižvelgiant į gyventojų norus. 

Kas gali išjudinti daugiabučių renovaciją ir nenuvilti gyventojų diskutuos Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros vyriausiasis patarėjas Algirdas Čepas, Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius ir Vilniaus savivaldybės tarybos narys, programos „Atnaujinkime būstą – atnaujinkime miestą“ koordinatorius Kęstutis Nėnius.

Vedėja Rima Jakutytė.

„Litas prie lito“ – antradienį, liepos 3 d., 15.05 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...