captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tarptautinėje konferencijoje – Europos kaimo plėtra

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda tarptautinė konferencija apie inovacijų ir bendradarbiavimo svarbą, užtikrinant sparčius Europos kaimo plėtros procesus. Praktinė jos dalis – daržininkystės ūkyje ir mokslo įstaigoje.

Lietuvai perėmus pirmininkavimą ES Tarybai, mūsų šalyje vyksta ir įvairaus lygio tarptautiniai susitikimai. Ketvirtadienį Vilniuje prasideda tarptautinė konferencija apie inovacijų ir bendradarbiavimo svarbą, užtikrinant sparčius Europos kaimo plėtros procesus. Praktinė jos dalis – daržininkystės ūkyje ir mokslo įstaigoje.

Pieno mėginių falsifikavimas – sena bėda. Taip kartais nesąžiningi pieno gamintojai ar supirkėjai mėgina „pagerinti“ superkamo pieno kokybę. Kaip šią negerovę ketinama įveikti?

Dar taip neseniai, vos prieš 8 metus, Varėnos rajone, Dargužių kaime, kūrėsi miestiečiai Valdas Kavaliauskas ir Rasa Ilinauskaitė. Dabar jie laiko 20 ožkų bei 5 karves ir gamina išskirtinės kokybės sūrius. Šalyje jau ne tik gurmanams žinomus sūrininkų namus Dargužiuose įkūrė, juose ir kitų ūkininkų produkciją pristato. O kur dar šventės valgytojams, norintiems sužinoti apie sūrius, jų gamybą. Praėjusį pirmadienį Valdas Kavaliauskas savo smulkaus ūkio plėtros rezultatus ir ateities viziją Seime vykusioje diskusijoje pristatė ES valstybių narių parlamentų kaimo reikalų komitetų pirmininkams.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 25 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...